Miesięczne archiwum: Wrzesień 2017

W dniu 21.09.17r. (czwartek) rodzice spotkali się w ramach Grupy Wsparcia w gabinecie pedagoga szkolnego (sala 131). Podczas pierwszych zajęć rodzice mówili dlaczego postanowili uczestniczyć w zajęciach „Szkoły dla Rodziców” i jakie są ich oczekiwania wobec prowadzącej warsztaty.

Czytaj dalej

Dnia 15 września klasa 3B SP wzięła udział w Programie Edukacji Morskiej w Gdańsku.

Dzieci miały możliwość uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach na przystani jachtowej z wykwalifikowanymi trenerami, którzy w atrakcyjny sposób opowiadali o wodnych sportach.

Największą atrakcją okazały się jednak zajęcia na łódkach Optimist, gdzie każdy z uczestników mógł poczuć wiatr we włosach.

Czytaj dalej

Po raz kolejny „duża” biblioteka przystąpiła do Wielkiego Maratonu Czytelniczego. W tym roku witamy bardzo serdecznie uczniów klas VII SP, którzy przystąpili do konkursu dla gimnazjalistów „W lustrze książki” Konkurs „W lustrze książki” trwać będzie od września 2017 do maja 2018 roku, natomiast licealny „Na literackim szlaku” do kwietnia 2018. Uczniom, którzy już się zgłosili życzymy wytrwałości w czytaniu i interesujących lektur i przypominamy, że jeszcze czekamy na Wasze zgłoszenia :)) W tym miesiącu czytamy „Posłańca” L. Lowry (Gimn.) i „Niezgodną” V. Roth (LO). W załączniku regulamin i spis lektur. Powodzenia !!!

Oprac. Ewa Szafarz

W dniu 22.09.17r. uczniowie klasy 3b,3c i 3d brali udział w zajęciach programu edukacyjno – profilaktycznego „Bezpieczne dzieciństwo”.

Czytaj dalej

Biblioteka SP zaprasza dzieci i młodzież do udziału w WIELKIM MARATONIE CZYTELNICZYM.

Jest to wojewódzki KONKURS CZYTELNICZY dla uczniów wszystkich klas. Uczniowie SP startują w 2 kategoriach-edycjach. Maraton Czytelniczy dla Najmłodszych startuje pod hasłem „Spotkacie nowych przyjaciół”. Edycja ogólnopolska dla klas IV-VI SP zachęca: ” Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”. Poprzednie edycje konkursu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Od września IX edycja dla klas 4-6 SP stała się KONKURSEM OGÓLNOPOLSKIM.

Co miesiąc uczniowie czytają 1 książkę i wypełniają Czytaj dalej

19 września klasa III a SP wzięła udział w lekcji pt: „ Bezpieczne dzieciństwo” poprowadzonej przez Panie ze Straży Miejskiej.

„Bezpieczne dzieciństwoto program na rzecz zmniejszenia skali zagrożeń bezpieczeństwa dzieci w różnych, codziennych sytuacjach życiowych.

Czytaj dalej

19 września uczniowie z klas I – III SP uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pt:.” Mleczna droga w szkole ”.

Dwie sympatyczne Panie – gospodynie, opowiedziały naszym uczniom jak powstaje mleko, co to są wymiona, a co strzyki. Uczyliśmy się również, w jaki sposób samodzielnie przygotować twaróg, poznaliśmy zsiadłe mleko oraz serwatkę i własnoręcznie ubijaliśmy masło! Lecz na tym nie skończyła się nasza przygoda z Zagrodą Powroty.

Czytaj dalej

W ramach Tygodnia Demokracji uczniowie klasy VII d podczas zajęć z wychowawcą tworzyli lapbooki. Była to okazja do rozmowy, wymiany poglądów i nauki o demokracji.

Czytaj dalej

W sobotę 16 września 2017 roku w Gdyni miała miejsce impreza charytatywna The Color Run. Trasa biegu prowadziła wzdłuż bulwaru nadmorskiego i Skweru Kościuszki. The Color Run jest biegiem, w którym nie ma ograniczeń wiekowych, nie obowiązuje pomiar czasu, a uczestnicy rywalizują jedynie o to, kto dotrze do mety bardziej pokolorowany. Każdy bez wyjątku jest tu zwycięzcą. Tegoroczny The Color Run był wyjątkowy również z tego względu, że w najszczęśliwszych 5 km na świecie wzięli udział podopieczni Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, którym pomagają nasi wolontariusze – nie mogło więc nas tam zabraknąć.

Czytaj dalej

W ostatnim tygodniu w dniach 11-17 września w ramach Gdańskiego Tygodnia Demokracji w ZSSiO odbyło się mnóstwo imprez: dwie Debaty na temat Demokracji ( gościł u nas p. Wojciech Książek, Wiceminister Edukacji oraz p. Artur Chomicz z IPN), wystawiono przedstawienie pt. „Morały w Bajkach Krasickiego”, konkursy historyczne dla szkoły podstawowej i gimnazjum. 12 września odbył się Dzień Samorządności, a 14 września Maraton Demokracji, który łączył zwinność fizyczną z wiedzą na temat Demokracji (zwyciężyła klasa 3b gimnazjum).

Czytaj dalej

16.09.2017  w ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata” uczniowie klas 4 SP wraz z rodzicami i opiekunami sprzątali Park Regana w okolicy mola w Brzeźnie.

Lucyna Jaruszewska –opiekun organizacji ekologicznej w ZSSiO

W drugim tygodniu września uczniowie klas szóstych zamienili sale Szkoły Podstawowej nr 75 w Gdańsku na pomieszczenia Zielonej Szkoły w Schodnie. Przez pięć dni uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez przyrodników, poznając przyrodę Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Grając w podchody, nauczyli się poruszać w terenie z mapą i busolą. Azymut to już nie jest dla nich obce słowo! Codziennie udawali się do lasu pieszo i na rowerach, by poznawać roślinność i zwierzęta z tego terenu. Najwięcej emocji wywołała nocna wyprawa do lasu, podczas której uczniowie za pomocą detektorów śledzili ruchy nietoperzy. Wykorzystując noktowizory, uczyli się śledzić nocne życie zwierząt.
Czytaj dalej

13.09.2017 r. w ZSSiO odbyło się spotkanie z Wojciechem Książkiem – Przewodniczącym Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ “Solidarność”( wiceministrem Edukacji Narodowej w latach 1997- 2001 ) nt.”Trudna droga do demokracji”. W tym wartościowym wydarzeniu brali udział uczniowie LO z klas : 1c, 2a, 2b, 2c, 3a, 2 SMS.
Osoby odpowiedzialne za organizację spotkania/ debaty – nauczyciele historii : Agnieszka Kościelska, Mariola Treder.

Czytaj dalej

Godziny pracy – A. Wałęsa

Poniedziałek 10.00– 15.00

Wtorek 10.00 – 15.00 ( 16.30.)

Środa 10.00 – 15.30 ( 17.00.)

Czwartek 10.00 – 16.30

Piątek 10.00 – 13.00

Rok szkolny 2017/2018

mgr Alicja Kokorzycka

Pedagog Szkoły Podstawowej nr 75

gabinet 131, I piętro, tel. 557-94-45 wew.25

poniedziałek: 8.00-13.00

wtorek: 8.00-13.30

środa: 8.00-13.30

czwartek: 13.00-17.00

piątek: 8.00-13.00

Zapraszam serdecznie!

Uczniowie są objęci ochroną ubezpieczenia gdziekolwiek są- w szkole, w klubie, na zawodach, podwórku, wakacjach w Polsce i na świecie – także w czasie wyczynowego uprawiania sportów (regularne treningi, przynależność do klubów sportowych).

Podsumowując – jeśli chodzi o ochronę po NNW, nie muszą wykupywać dodatkowych ubezpieczeń – nasza polisa ma to w zakresie.