UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

Wystawa odbyła się ( XI / XII 2017r., Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku ) w związku z obchodami 500- lecia reformacji, wydarzenie to było upamiętnione w Polsce i Europie.
Za przygotowanie wystawy byli odpowiedzialni n- le : plastyki Teresa Walukiewicz- Żebracka, historii Mariola Treder.


Wystawa jest podsumowaniem dwuetapowego ( kategoria Lapbooki ) Historyczno- Plastycznego Konkursu pt.”Reformacja w Gdańsku, na Pomorzu, nad Bałtykiem” zorganizowanego przez nauczyciela historii – Mariolę Treder, w którym brali udział uczniowie kl.7a, 7b, 7c, 7d ( SP nr 75 ).
Bezkonkurencyjna okazała się 7d. Wielkie gratulacje dla : Kaliny, Weroniki, Patrycji, Oliwii.

Na zdjęciach m.in.:
– ucz. ZSSiO oglądają wystawę,
– prace konkursowe,
– ucz.7d z nauczycielem historii, Mariolą Treder.

Tekst i zdjęcia : Mariola Treder