UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

W dniach 21-25 listopada w naszej szkole odbędzie się akcja „Tydzień Tumbo”.

Celem tej akcji w naszej szkole jest zachęcenie uczniów do rozmowy o śmierci i żałobie, poszerzenie wiedzy na temat potrzeb osób po stracie bliskich oraz pomoc finansowa osieroconym dzieciom i młodzieży przebywających pod opieką Fundacji Hospicyjnej.

tumbo

Akcja „Dzień Tumbo”  jest połączeniem idei edukacji i pomocy finansowej. Przeprowadzone zostaną specjalne lekcje przez pedagoga i psychologa szkolnego, poświęcone procesowi żałoby i sposobom wspierania osób, które ją przeżywają, a także odbędą się imprezy towarzyszące, takie jak sprzedaż ciast, kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów klas 0-3 w świetlicy szkolnej,  sprzedaż prac wykonanych przez uczniów klasy 2b SP,  połączone z kwestą na rzecz dzieci osieroconych.

Symbolem akcji jest Tumbo, pomarańczowy słonik-maskotka Funduszu Dzieci Osieroconych, który od 2006 roku opiekuje się dziećmi w żałobie po pacjentach polskich hospicjów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do wsparcia akcji!

Opracowała: Katarzyna Zęgota

dzien-tumbo1