DZIEŃ OTWARTY
w ZSSiO w Gdańsku

10.03.2018 r. sobota

od godz. 10 .00 do 14:00

SZCZEGÓŁY

UŻYWANIE SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH  jako przejaw zachowań ryzykownych młodzieży szkolnej  Zachowania problemowe i ryzykowne

Zachowania problemowe

Głównym kryterium definiowania zachowa młodzieży jako problemowych jest odstępstwo od norm i wartości przewidywanych dla danej grupy wiekowej.

Zachowania ryzykowne

Zachowania ryzykowne to zachowania, które niosą za sobą negatywne konsekwencji zdrowotne i rozwojowe.

Czytaj dalej

Dzieci coraz więcej czasu spędzają w Internecie. Surfują po sieci korzystając z komputerów i telefonów komórkowych. Zazwyczaj bieglej posługują się multimedialnymi urządzeniami niż dorośli. Cyfrowy świat to ich rzeczywistość. Dlatego kontakt rodzica z dzieckiem w tym obszarze może być trudniejszy.

Czytaj dalej

Młodzi ludzie często zdobywają informacje o aktualnych wydarzeniach przez portale społecznościowe lub blogi. Zachodzi wówczas niebezpieczeństwo, że dadzą się nabrać na fałszywe doniesienia generowane przez nieuczciwe serwisy z wiadomościami. Administratorzy tych serwisów uciekają się do perfidnej metody: choć prawie nie sposób tego dostrzec a pierwszy rzut oka, pod płaszczykiem poważnego serwisu newsowego systematycznie manipulują opinią publiczną.

Czytaj dalej

e-Twinning to portal służący międzynarodowemu komunikowaniu się między szkołami w celu  współpracy, opracowywaniu projektów, dzielenia się wiedzą, pomysłami i charyzmą przez nauczycieli i uczniów.

eTwinning promuje współpracę szkolną w Europie poprzez wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), zapewniając wsparcie, narzędzia i usługi dla szkół.

Czytaj dalej

WOW 10 marca rusza już kolejna edycja Rodzinnych Sztafet Pływackich. Startujemy o godz 9.30. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych rodziców wraz z dziećmi w wieku od 6 do 10 lat. Gwarantujemy super zabawę i dużo wrażeń.

Poniedziałek

Krupnik (7,9)-300g

Klopsiki w sosie pomidorowym (1,3)-120g

Kasza jęczmienna – 240g

Woda z cytryną – 200g

Jabłko Kcal:

720kcal

Czytaj dalej

Od 12 do14 lutego 2018 roku ,została uruchomiona POCZTA WALENTYNKOWA dla uczniów z klas “0”-3 SP.Dzieci redagowały życzenia okazując w ten sposób swoją przyjaźń do koleżanek i kolegów.

Diagnoza dysgrafii wciąż budzi wiele wątpliwości i kontrowersji w środowisku badaczy. Istnieją bowiem dwie koncepcje na temat kwalifikowania zaburzeń typu dysgraficznego. Pierwsza z nich mówi, że dysgrafia, czyli niski poziom graficzny pisma, jest efektem dyspraksji. Zgodnie z drugą, dysgrafia jest diagnozowana jako jeden z rodzajów specyficznych trudności w uczeniu się.

Czytaj dalej

Samorząd Uczniowski ZSSIO w Gdańsku zorganizował spotkanie z panią wiceprzewodniczą Komisji do spraw Opieki oraz wiceprzewodnicząca Rady Seniorów przy Prezydencie Miasta Gdańska.

 

Pierwszy tydzień Akcji Zima już za nami. Mimo braku śniegu nie mogliśmy narzekać na nudę. Ostatnie dni spędziliśmy na odkrywaniu tajemnic miasta Gdańska. Nie zabrakło też emocji podczas śledzenia przygód Misia Paddingtona w kinie. Na lekcji chemii dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o polimerach. Każdy miał okazję zrobić swojego niepowtarzalnego “glutka”. Na koniec wszyscy otrzymali certyfikaty i drobne upominki.

Czytaj dalej

Poniedziałek

Kapuśniak – 300g

Pierś z kurczaka w sosie słodko-kwaśnym – 120g

Ryż na sypko – 240g

Woda z cytryną – 200g

Alergeny:1,7,9

Kcal: 780

Czytaj dalej

  Dnia 22 stycznia 2018 roku w świetlicy, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny “Maska karnawałowa”.
Konkurs miał przybliżyć zwyczaje karnawałowe w Europie i na świecie  oraz rozwijać u dzieci wyobraźnię plastyczną.

Czytaj dalej

Uczniowie ( 7c )  i nauczyciele  Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku brali udział ( I sem.2017/ 2018 r.) w przedsięwzięciach szkolnych i pozaszkolnych w celu upamiętnienia Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, który przypada 27 stycznia. Wówczas to w 1945 r. został wyzwolony Auschwitz – niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i ośrodek Zagłady, który stał się międzynarodowym symbolem. Rocznicę jego wyzwolenia ONZ ustanowiło Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

W środę 24 stycznia gościłyśmy w zerówce na kolejnym spotkaniu w ramach naszego programu wychowawczo-czytelniczego. Tym razem uczennice klasy II B LO Ula, Natalia i Paulina  przygotowały zajęcia z książką Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak “Basia i wolność”, według swojego scenariusza.

Czytaj dalej