UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

Dnia 7 listopada w poniedziałek klasa 1A Liceum pod opieką pani Danuty Krysiewicz Uranowskiej i ks. Wojciecha Kulińskiego uczestniczyła w koncercie pt. ”Wielka gama muzyki poważnej” z okazji Święta Niepodległości. To niezwykłe wydarzenie kulturowe miało miejsce w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na Ołowiance.

W trakcie trwania koncertu mogliśmy zobaczyć i usłyszeć kwartet akordeonów, wysłuchać wykonawców fragmentów Stanisława Moniuszki a także podziwiać występ Orkiestry dętej Straży Granicznej, która zaprezentowała widowni bogaty pokaz musztry paradnej jak również zagrała krótki koncert znanych pieśni patriotycznych. W tak doniosłej atmosferze wrażeń mogliśmy poczuć bliskość historycznych i narodowych wartości.

 

Ks. Wojciech Kuliński