DZIEŃ OTWARTY
w ZSSiO w Gdańsku

10.03.2018 r. sobota

od godz. 10 .00 do 14:00

SZCZEGÓŁY

Dnia 24 marca 2017r. w ramach corocznych Dni Otwartych Szkoły, odbyły się w naszej szkole Otwarte Dni ECDL.

ECDL to – Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych, który przyznawany jest w krajach europejskich wszędzie i zawsze na tych samych zasadach. (Czym jest ECDL?) Uzyskanie certyfikatu przez ucznia potwierdza jego umiejętności komputerowe poszukiwane przez pracodawców na całym świecie. Szkoła nasza posiada autoryzowane edukacyjne laboratorium ECDL, w którym uczniowie mogą zdawać egzaminy potwierdzające ich wiedzę i umiejętności z zakresu technologii informacyjnej.

W tegorocznych dniach otwartych uczestniczyli uczniowie m.in. z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, którzy wraz z uczniami naszej szkoły brali udział w przygotowanych mini- konkursach sprawdzających wiedzę o ECDL i z zakresu Informatyki oraz przystąpili do wybranego modułu egzaminu ECDL. Certyfikacja jest płatna, ale dzięki Polskiemu Towarzystwu Informatycznemu w ramach obchodów Dni Otwartych młodzież mogła rozpocząć proces certyfikacji całkowicie za darmo. Każdy z uczestników otrzymał gadżety przekazane przez PTI.

Dziękujemy serdecznie uczniom za przyjęcie zaproszenia i przybycie do naszej szkoły, życzymy sukcesów w kolejnych krokach certyfikacji.

Opracowanie:

Dorota Piotrowska

egzaminator ECDL