UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

W marcu w SP 75 odbył się Dzień Patrona, o którym już pisaliśmy na tej stronie. Natomiast na początku kwietnia uczniowie ZSSiO mieli okazję zobaczyć przedstawienie Sceny z życia Janusza Kusocińskiego  przygotowane przez Agnieszkę Litwa-Kozłowską i Agnieszkę Mianowską, w którym zagrali uczniowie klasy IVa SP oraz IIa LO.

Praca nad spektaklem dała nam dużo radości i satysfakcji. Dziękujemy wszystkim uczniom wyżej wymienionych klas za ogromne zaangażowanie i profesjonalną grę aktorską.

Obsada:

Janusz Kusociński (w młodości) – Wiktor Dubiel

Janusz Kusociński – Wiktor Kumidor

Matka Kusego – Aleksandra Szargiej

Ojciec Kusego – Jan Plewnicki

Siostra Kusego – Gaja Życzkowska

Królowa – Aleksandra Szargiej

Król – Jan Plewnicki

Wróżki – Maja Klofczyńska, Martyna Górczyńska, Paulina Pacholewicz, Matylda Stawicka

Zła wróżka – Iga Sobek

Sportowcy – Jerzy Witt, Dominik Karmowski

Komentatorzy – Alan Parulski, Piotr Kostack, Tomasz Śmiglień, Jakub Olszyński-Seklecki, Sebastian Zając, Adrian Maciejewski, Michał Puchajda

Gestapowcy – Alan Benkowski, Mateusz Komorski

Narratorzy – Jerzy Witt, Adam Jaramowski, Olaf Makarowski, Kacper Banaszewski, Kamila Grodek, Olimpia Kołodziej, Weronika Rucka

Operator sprzętu – Gabriel Bystrek

Scenografia – p. Teresa Walukiewicz – Żebracka

Reżyseria – Agnieszka Mianowska, Agnieszka Litwa- Kozłowska