Dyrekcja , pedagodzy i trenerzy
Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących
w Gdańsku-Żabiance, przy ul. Subisława 22
serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty szkoły.

Jeżeli chcecie, żeby Wasze dziecko w miłej atmosferze i przyjaznym środowisku aktywnie spędziło czas,
zapraszamy do uczestnictwa w wielu przygotowanych przez naszych uczniów i nauczycieli atrakcji:
GRY I ZABAWY W WODZIE I "RADOSNEJ SZKOLE"
LEKKOATLETYCZNY TOR PRZESZKÓD
POKAZY JUDO
POKAZY GIMNASTYCZNE
KĄCIK LOGOPEDYCZNY I KĄCIK PEDAGOGA
GRY ŚWIETLICOWE,
ZWIEDZANIE SZKOŁY
POCZĘSTUNEK
INNE CIEKAWE ATRAKCJE

GOŚCI UPRZEJMIE PROSIMY O ZABRANIE ZE SOBĄ STROJU SPORTOWGO I PŁYWACKIEGO

W dniach 26-29 września b.r. z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych przeprowadzam cykl lekcji w klasach VII a szkoły podstawowej, II ad gimnazjum oraz  III abc gimnazjum. Uczniowie mają okazję poznać innowacyjną propozycję nauki języka angielskiego – kurs multimedialny “Olive Green”.

Kurs oparty jest na interaktywnym filmie sensacyjnym, w którym uczniowie decydują o przebiegu akcji, grają w gry zręcznościowe i rozwiązują ćwiczenia językowe. Podczas zajęć poznają żywy, współczesny język. Dzięki metodzie SuperMemo zapamiętują  słownictwo i reguły gramatyczne, uczestniczą w dialogach, doskonalą wymowę i rozwijają umiejętności komunikacyjne. To idealne połączenie nauki i zabawy, które bardzo spodobało się uczestniczącym w zajęciach uczniom.

                                                                                                                              Anita Sztyber

Ponadto w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych odbyła się prezentacja projektów Erasmus+, które będą realizowane w naszej szkole w latach 2017-2020. Projekty zakładają wymiany i współpracę zarówno nauczycieli jak i uczniów z krajów partnerskich.

Po prezentacji projektów oraz szkół partnerskich p. Aleksandra Dobke oraz Jolanta Styp-Rekowska przeprowadziły konkurs wiedzy o współpracujących z nasza szkoła krajach europejskich.

Jolanta Styp-Rekowska i Aleksandra Dobke

Opis projektu

Podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, w ramach lekcji języka angielskiego uczniowie mogli dowiedzieć się, dlaczego język angielski jest tzw. Lingua Franca – czyli “narzędziem” do komunikowania się na całym świecie. Projekt opracowali uczniowie naszej szkoły. Poruszone zostały między innymi zagadnienia takie jak zarys historyczny i rola Wielkiej Brytanii w dominacji tego popularnego języka na świecie.

Monika Motyka