Dyrekcja , pedagodzy i trenerzy
Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących
w Gdańsku-Żabiance, przy ul. Subisława 22
serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty szkoły.

Jeżeli chcecie, żeby Wasze dziecko w miłej atmosferze i przyjaznym środowisku aktywnie spędziło czas,
zapraszamy do uczestnictwa w wielu przygotowanych przez naszych uczniów i nauczycieli atrakcji:
GRY I ZABAWY W WODZIE I "RADOSNEJ SZKOLE"
LEKKOATLETYCZNY TOR PRZESZKÓD
POKAZY JUDO
POKAZY GIMNASTYCZNE
KĄCIK LOGOPEDYCZNY I KĄCIK PEDAGOGA
GRY ŚWIETLICOWE,
ZWIEDZANIE SZKOŁY
POCZĘSTUNEK
INNE CIEKAWE ATRAKCJE

GOŚCI UPRZEJMIE PROSIMY O ZABRANIE ZE SOBĄ STROJU SPORTOWGO I PŁYWACKIEGO

Nie radzisz sobie z życiem, czujesz się zagubiony, przygnębiony i nie wiesz jak wyjść z problemów? Czujesz, że potrzebujesz wsparcia, a nie wiesz kogo poprosić……Fundacja Wspierania Rodzin „Przystań ze wsparciem finansowym miasta Gdańsk uruchamia unikatową na skale kraju Sieć Pomocy Psychologicznej, w ramach której mieszkańcy Gdańska mogą nieodpłatnie skorzystać z pomocy psychologów i psychoterapeutów.

Dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że aż 27% Europejczyków w wieku 18-65 lat, przynajmniej raz w życiu odczuwa objawy złego stanu zdrowia psychicznego. Styl życia społeczeństwa wpływa na nasze samopoczucie i kondycję psychiczną. Podobnie sytuacja wygląda w Polsce – specjaliści bija na alarm, bo systematycznie rośnie liczba osób leczonych z powodu zaburzeń psychicznych.

Długotrwały stres, szybki styl życia, zbyt mało czasu poświeconego na relaks, mała aktywność fizyczna to wszystko wpływa na jakość naszego życia, w konsekwencji obniżonego nastroju, dyskomfortu psychicznego, chorób o podłożu psychicznym.

Zaburzenia emocjonalne i kryzysy psychiczne takie jak: nerwice, depresje, uzależnienia zaliczane już są do chorób cywilizacyjnych, które szybko rozpowszechniają się i stanowią duże zagrożenie dla zdrowia ogólnego organizmu, a nawet życia człowieka.

Choroby psychiczne nadal jednak należą też do grupy chorób wstydliwych.

Odpowiadając na potrzeby społeczne Fundacja Wspierania Rodzin „ Przystań” wraz z miastem Gdańsk opracowała projekt, który ma zmniejszyć lęk przed sięganiem po pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną oraz promować postawy dbania o swoje zdrowie psychiczne. Cele projektu jest także skrócenie czasu oczekiwania na konsultacje ze specjalistami w obliczu kryzysu psychicznego.

Wystarczy zadzwonić lub napisać i umówić się na konsultację. Rejestracja telefoniczna 505 700 270

e-mail: koordynator@fwr-przystan.org.

A. Wałęsa