UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

Sobotnie popołudnie 18 listopada lekkoatleci z klas III – VI spędzili na sportowo. Dzieci wystartowały w Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Miasta Gdańska. Zawody rozegrano na hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Młodzi sportowcy mogli startować: w biegu sprinterskim na 60m, w skoku w dal oraz w biegach długich: dziewczęta na 600m a chłopcy na 1000m. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem walczyli o jak najlepsze wyniki. Dla niektórych sobotnie zmagania zakończyły się zdobyciem medalu.

Złoto w biegu na 60m zdobyła Polina Trufanova z klasy IV B z czasem 9.31s. Srebrne krążki wywalczyli uczniowie klasy VI B: Trojak Adrian w biegu na 60m uzyskując wynik 9.01s. oraz w skoku w dal Abramowicz Dominik, który wynikiem 4.55m ustanowił swój halowy rekord życiowy. Ich kolega z klasy Strusiński Kacper w biegu na 1000m wywalczył brązowy medal z rezultatem 3:46:00. Wielu zawodnikom w ich zmaganiach sportowych towarzyszyli Rodzice, którzy jak zwykle okazali się najlepszymi i najwytrwalszymi kibicami. Dziękujemy im za cierpliwość i poświęcony czas.

GRATULUJEMY!!!

Medali, rekordów życiowych, zaciętej rywalizacji i ambicji,

a najmłodszym lekkoatletom odwagi i udziału w pierwszym lekkoatletycznym starcie.

Trenerzy LA – SP

Opracowała: Katarzyna Majchrzak