UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

26 i 27 kwietnia klasy Va i Vb zamieniły szkolne mury na te, które tworzą przepiękny Zamek w Gniewie. Przez te dwa dni podróżowaliśmy po historii naszego kraju, doświadczając pracy w warsztatach dawnych rzemieślników i przymierzając się do broni, z której korzystali polscy rycerze. Ogromne wrażenie zrobiła na nas tzw. lekcja żywej historii “Husaria – chluba oręża polskiego”.

Jednak zdecydowanie najwięcej emocji dostarczyła nocna wędrówka po komnatach i tajemnych korytarzach zamku. Za oświetlenie służyły nam  jedynie lampiony, a duchy grasujące w tamtejszym zamczysku nie oszczędzały nas ani trochę!!!  Tej nocy długo nie mogliśmy zasnąć, ale cóż tam…odeśpimy podczas majówki;)

K.Swystun, K. Zęgota, M. Stępień