UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

rowne_traktowanie_logo

Od 16 grudnia 2015 r. funkcjonuje w ZSSiO Kodeks Równego Traktowania. Zawiera on zapisy, iż równe traktowanie jest podstawowym prawem każdego człowieka i że w naszej szkole przeciwstawiamy się wszelkim formom dyskryminacji, uprzedzeń, stereotypów oraz mowie nienawiści. Dążymy do tego, aby nasza szkoła była miejscem bezpiecznym i otwartym. Chcemy, by każda osoba obdarzona była szacunkiem, niezależnie od swojej narodowości, pochodzenia, koloru skóry, wyznania, płci, stopnia sprawności, orientacji seksualnej, stopnia zamożności i innych cech.

Pełnomocnikiem Dyrektora ds. Równego Traktowania jest w naszej szkole pedagog Agnieszka Wojda (gabinet 136). Pomocą służą również pozostali pedagodzy, psycholodzy oraz inni nauczyciele. Jeśli czujesz, że Twoje prawo do równego traktowanie zostało naruszone – powiadom nas o tym – służymy pomocą i wsparciem.

Kodeks równego traktowania