UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

19 września uczniowie z klas I – III SP uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pt:.” Mleczna droga w szkole ”.

Dwie sympatyczne Panie – gospodynie, opowiedziały naszym uczniom jak powstaje mleko, co to są wymiona, a co strzyki. Uczyliśmy się również, w jaki sposób samodzielnie przygotować twaróg, poznaliśmy zsiadłe mleko oraz serwatkę i własnoręcznie ubijaliśmy masło! Lecz na tym nie skończyła się nasza przygoda z Zagrodą Powroty.

Dzieci odwiedził sympatyczny gość uwielbiający marchewki – koza Magda. Magda przywitała się z dziećmi, pozwoliła się nakarmić, a następnie każde dziecko mogło ją wydoić i spróbować koziego mleka. Chętnych było wielu, bo kto by nie chciał chociaż pogłaskać takiego cudownego stworzenia?

Wszystkie dzieci były bardzo zafascynowane prowadzeniem zajęć. Już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania z gospodarzami. 🙂

Anna Grzyb