UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

Pod takim hasłem 12 stycznia odbyły się kolejne drużynowe zawody lekkoatletyczne. Uroczystego otwarcia zmagań sportowych dokonała dyrektor naszej szkoły pani Irena Adamowska. W dużej sali gimnastycznej, przy dźwiękach muzyki dzieci sprawdziły swoje umiejętności w sześciu konkurencjach o charakterze lekkoatletycznym. Startowali nasi uczniowie z klas I -IV, którzy zostali podzieleni na 10 drużyn. W rolę opiekunów i sędziów wcielili się lekkoatleci z klas VB i VIB. Swoją obecnością zaszczycił naszą imprezę reprezentant Polski w rzucie oszczepem: Hubert Chmielak, który przeprowadził rozgrzewkę oraz dokonał pokazu na poszczególnych stanowiskach.

Po rzutach oszczepem i rzutkami, sztafecie sprintersko-płotkarskiej, drabince koordynacyjnej i formule 1 przyszedł czas na bieg wytrzymałościowy. Ta konkurencja wymagała dużego dopingu w czym bardzo pomogli licznie zgromadzeni rodzice i najbliżsi. Uwieńczeniem dobrej zabawy była dekoracja. Każdy uczestnik zabawy otrzymał medal, dyplom oraz mały poczęstunek. Na zakończenie zawodów wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia.

Dziękujemy zaproszonym gościom za wspólnie spędzony czas, wszystkim uczestnikom za fajną zabawę oraz lekkoatletom klas V i VI za pomoc w organizacji zawodów. Szczególne podziękowania składamy Pani Basi Ellert Panek która całe zdarzenie uwieczniła na zdjęciach.

Do zobaczenia za rok!

opracowała: Małgorzata Pogorzelska