UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

W piątkowe południe 29 września w „dużej” bibliotece świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Obchody były połączone z inauguracją trzeciej edycji naszego programu wychowawczo- czytelniczego „Poczytaj mi, przyjacielu”. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Wiemy, jak ważne jest czytanie od najmłodszych lat. Stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Celem naszej akcji „Poczytaj mi, przyjacielu” oprócz promocji czytania jest budowanie więzi między młodszymi a starszymi uczniami naszego zespołu szkół. Zerówkowicze bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, słuchają bajek
i odpowiadają na pytania. Zajęcia przygotowane do tekstu bajki „Czerwony Kapturek” poprowadziła nasza absolwentka Karolina Urban oraz uczniowie klasy VII a Agata Szymerkowska i Antek Bartoszewicz. 

Oprac. Ewa Szafarz