UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

19 września klasa III a SP wzięła udział w lekcji pt: „ Bezpieczne dzieciństwo” poprowadzonej przez Panie ze Straży Miejskiej.

„Bezpieczne dzieciństwoto program na rzecz zmniejszenia skali zagrożeń bezpieczeństwa dzieci w różnych, codziennych sytuacjach życiowych.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej opowiadali o zagrożeniach na jakie narażone są maluchy. W przystępny dla dzieci sposób mówili o agresji, przemocy, i pedofilii. Dzieci dowiedziały się jakie są rodzaje zagrożeń i jakie są sposoby ich unikania. Na koniec dzieci obejrzały film o nierozważnej dziewczynce o imieniu Florka. Dzięki bohaterce filmu – dzieci poznały m.in. właściwe zachowania w przypadku kontaktów z nieznajomymi osobami.

Anna Grzyb