UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

Dnia 9 września w godzinach od 9 do 14 odbywał się festyn z okazji Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska. Uczniowie klasy 7 A wraz z opiekunami Wiesławą Gawrońską oraz Małgorzatą Stępień uczestniczyli w tym wydarzeniu. Na powitanie dzieci otrzymały baloniki i ulotki dotyczące samorządności w naszym mieście. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po ratuszu. Poznaliśmy historię budynku, zwiedziliśmy salę herbową, salę obrad. Przy okazji mieliśmy możliwość zadania pytań radnym.

Po zdobyciu wiedzy, przyszedł czas na rozrywkę – uczniowie skorzystali z wielu atrakcji w tym na obracającym się we wszystkie strony krześle, wioślarzu magnetycznym, łowieniu bursztynu. Cały czas na scenie występowały dzieci i młodzież śpiewając i tańcząc. Na zmęczonych uczestników festynu czekała wata cukrowa i pyszny popcorn. Niebo było zachmurzone, ale to nie przeszkodziło dzieciom w zabawie.

Opracowała Małgorzata Stępień