UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

13 grudnia dzieci z klasy 2B SP wybrały się na zajęcia do Centrum Hewelianum  „Świąteczny harmider”.  Dzieci wybrały się w podróż dookoła świata, podczas której miały okazję dowiedzieć się czy wszędzie święta są białe, czy drzewka świąteczne zawsze wyglądają tak samo i czy do wszystkich Święty Mikołaj przybywa na saniach.  Była też chwila relaksu: projektowanie i wykonywanie magicznych dekoracji świątecznych.

Na dzielne skrzaty czekało nie lada wyzwanie konstrukcyjne: zbudowanie zaczarowanego pojazdu dla Świętego Mikołaja, aby na czas mógł dostarczyć prezenty dla wszystkich dzieci na świecie !

Mieliśmy również okazję podziwiać piękną panoramę Gdańska z Góry Gradowej.