Dyrekcja , pedagodzy i trenerzy
Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących
w Gdańsku-Żabiance, przy ul. Subisława 22
serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty szkoły.

Jeżeli chcecie, żeby Wasze dziecko w miłej atmosferze i przyjaznym środowisku aktywnie spędziło czas,
zapraszamy do uczestnictwa w wielu przygotowanych przez naszych uczniów i nauczycieli atrakcji:
GRY I ZABAWY W WODZIE I "RADOSNEJ SZKOLE"
LEKKOATLETYCZNY TOR PRZESZKÓD
POKAZY JUDO
POKAZY GIMNASTYCZNE
KĄCIK LOGOPEDYCZNY I KĄCIK PEDAGOGA
GRY ŚWIETLICOWE,
ZWIEDZANIE SZKOŁY
POCZĘSTUNEK
INNE CIEKAWE ATRAKCJE

GOŚCI UPRZEJMIE PROSIMY O ZABRANIE ZE SOBĄ STROJU SPORTOWGO I PŁYWACKIEGO

PAKIET RATUNKOWY UCZĄCEGO SIĘ

Czy zdarza Ci się ślęczeć nad książką przez kilka godzin, a po zakończeniu nie mieć pojęcia, czego się uczyłeś? A może zasypiasz nad książkami? Oto kilka rad, które mogą być ostatnią deską ratunku.

 1. Unikaj maratonów

Jeżeli Ty jesteś znudzony i zaspany, to Twój mózg odczuwa to samo, a to nie pomaga w zapamiętywaniu. Zamiast poświęcać wiele godzin pod rząd na uczenie się jednego przedmiotu, podziel materiał tak, aby uczyć się na zmianę po trochu.

 1. Jeżeli potrzebujesz przerwy, to rzeczywiście jej potrzebujesz

Jeżeli masz wrażenie, że nie wytrzymasz już ani chwili dłużej ucząc się, to prawdopodobnie masz rację. Pora na przerwę. Jednak nie powinna ona trwać godziny i polegać na leżeniu przed telewizorem. Aby przerwa była efektywna, powinna trwać od kilku do kilkunastu minut. W jej trakcie możesz:

 • Iść na spacer
 • Przewietrzyć pokój
 • Wykonać kilka ćwiczeń gimnastycznych
 • Przekąsić coś lub napić się
 • Porozmawiać z kimś na temat nie związany z nauką
 1. Zrezygnuj z kawy i coli

Tym co powinieneś pić podczas nauki jest woda i herbata. Kawa lub cola ożywi Cię na chwilę, później zmęczenie powróci ze zdwojoną silą.

 1. Wyśpij się

Nie ignoruj potrzeb swego organizmu. Jeżeli mówi Ci on, że powinieneś spać, prawdopodobnie ma rację. Gdy jesteś senny, Twoja nauka i tak jest nieefektywna. Co więcej sen uporządkuje to, czego się nauczyłeś, sprawi, że łatwiej to sobie przypomnisz i pomoże Ci się skoncentrować. Już piętnastominutowa drzemka może zdziałać cuda.

 1. Wyznacz sobie realny cel

Podziel sobie materiał na części i wyznaczaj sobie cele, które rzeczywiście jesteś w stanie zrealizować. Będziesz w stanie ocenić ile masz już za sobą, a jeżeli zrealizujesz plan, będziesz miał powody do zadowolenia.

 1. Dostarczaj sobie energii

Podczas nauki nie powinieneś się głodzić ani objadać. To pierwsze powoduje, ż Twemu mózgowi brakuje energii, drugie powoduje odpływ energii z mózgu do trzewi, co sprawia, że jest on niedotleniony i tez nie pracuje dobrze. Unikaj jednak słodkich i słonych przekąsek. Najlepiej będzie, jeżeli będziesz podjadać orzechy i suszone owoce. Na trudne chwile zarezerwuj sobie kostkę gorzkiej czekolady.

 1. Mądrze zaplanuj powtórki

Nie czekaj z powtórka do czasu, aż opanujesz cały materiał. Powtarzaj często małe fragmenty wiedzy. Dzięki temu będziesz miał pewność, że powtórzysz wszystko, a ponadto większa liczba powtórek gwarantuje lepsze zapamiętanie materiału. Pierwszy raz przypomnij sobie to, czego się nauczyłeś zaraz po zakończeniu nauki.

Życzę powodzenia

 1. Wałęsa