UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

13 października 2016 roku odbyły się w naszej szkole uroczyste apele z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były życzenia, podziękowania i kwiaty. Tego dnia nastąpiło również oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum do grona braci szkolnej Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących.

Podczas uroczystości “Pasowania na ucznia” każda z klas pierwszych przygotowała krótkie “programy artystyczne” – prezentacje. Pomysły były różne, niektóre pokazy naszych pierwszoklasistów wykazały zdolności muzyczne, literackie jak i sportowe.

Pojawiła się moda basenowa, parodia lekcji, pokazy gimnastyków, popisy z piłką, a piłkarze z klasy Id gimnazjum podarowali pani dyrektor na pamiątkę piłkę, na której umieścili swoje autografy. Było wesoło i kolorowo.

Życzymy wszystkim samych sukcesów w nowej szkole.

Powodzenia:)

 opracowanie: Iwona Skorecka