UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

7 grudnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w V Międzyszkolnym Konkursie Inscenizacji Bajek w języku rosyjskim, zorganizowanym w 10 LO w Gdyni.

W konkursie wzięło udział osiem zespołów ze szkół Trójmiasta i okolic. Zaprezentowały one oryginalne wersje znanych na całym świecie bajek, np. : „Rzepka”, Czerwony Kapturek”, „Kurka-Czupurka”, „Masza i Niedzwiedź”.

Uczniowie naszego Zespołu Szkół z klas gimnazjalnych II B, III A, III B oraz licealnych I B, I A, I C zaprezentowali wysokiej klasy aktorstwo i umiejętności interpretacyjne w bajce-musicalu „Czerwony Kapturek”.

Konkurs zakończył się wręczeniem dyplomów zespołom. Na szczególne wyróżnienie za najlepszą rolę żeńską zasłużyła uczennica klasy II B (Gimnazjum) Valentyna Jakowenko.
Szkolną reprezentację do konkursu przygotowały nauczycielki-rusycystki panie Beata Kniaz i Irena Demko.

Konkurs potwierdził, że językowe umiejętności można doskonalić w atrakcyjnych formach. A za artystyczno – językowe sukcesy i uczniom i pedagogom należą się gratulacje.