UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

8 stycznia w  klasie III a SP odbyły się  drugie zajęcia w ramach programu  – “Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”. Na początku zajęć dzieci prezentowały swoje skarby, w wykonanych przez siebie w domu kolorowych apteczkach.

Następnie omówiliśmy do czego służy apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej ( leczy rany duszy i umysłu, daje nam świadomość naszych mocnych stron, pomaga wyznaczać i realizować marzenia, przypomina co w moim życie jest ważne, wskazuje kto może mi pomóc, przypomina mi o wartościach, którymi kieruję się w życiu…)

Na koniec zajęć ustaliliśmy  zasady, które będą obowiązywały podczas prowadzenia zajęć. Będzie to zasada: współpracy, szacunku, wolności, spokoju i marzeń.

                                                                                            Anna Grzyb