UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

W  naszej szkole 27 kwietnia  odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów z klas 0-III z udziałem Gdańskiej Sekcji Psów Ratowniczych. W spotkaniu uczestniczyli doświadczeni ratownicy WOPR, którym towarzyszyły dwa psy ratownicze rasy Labrador Retriever.

Zajęcia odbyły się w ramach akcji profilaktyki bezpiecznej kąpieli i dotyczyły bezpiecznego zachowania i wypoczynku nad wodą. Podczas zajęć dzieci miały okazję zobaczyć jak działa sprzęt ratowniczy, nauczyć się podstaw pierwszej pomocy, zapoznać się z charakterystyką pracy gdańskich ratowników wodnych, a także psów ratowniczych, które zademonstrowały swoje umiejętności. W ramach zajęć odbyła się też pogadanka na temat – pies najlepszym partnerem i przyjacielem człowieka.

Uczniowie naszej szkoły jako pierwsi w Polsce mieli możliwość zobaczyć jedynego na świecie psiego ratownika o imieniu DIVER, który umie prowadzić „Masaż Serca i Sztuczne Oddychanie metodą usta – usta”.

Dzieci otrzymały od prowadzących broszury informacyjno-edukacyjne.

Wszyscy obecni byli zachwyceni i bardzo zaangażowani w zajęcia z psami.

Opracowała: Karolina Golińska