UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

22 czerwca uczniowie z klasy II a, II b i II c SP pojechali na wycieczkę klasową do Rodzinnego Parku Rozrywki Nowa Holandia koło Elbląga.

Dzieci miały możliwość korzystania z parku linowego, trampolin, poduch do skakania, gigantycznej zjeżdżalni – Lew Gigant. „Obłędny tunel” sprawił, że na kilkanaście sekund dzieci doświadczały uniesień nad ziemią, traciły punkt odniesienia i dały się ponieść grze świateł, barw i dźwięków.

Oglądaliśmy: kangury, lamy, daniele, owce, osły, króliki, kozy w mini zoo. W Ptaszkarni podziwialiśmy: bażanty, pawie i inne kolorowe ptaki. Płynęliśmy kanałami wodnymi podziwiając odgłosy i sylwetki dinozaurów. Zwiedzając Park Rozrywki odwiedziliśmy Osadę Wikingów z VIII wieku. Mogliśmy zobaczyć jak żyli i czym zajmowali się skandynawscy wojownicy. 

Wszyscy trochę zmęczeni, ale zadowoleni z uśmiechem na twarzy i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Anna Grzyb

 

 

Anna Grzyb