UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

Młodzież Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku miała możliwość obejrzenia ( XII 2017 r. ) bardzo ciekawej wystawy przybliżającej historię regionalną z czasów II wojny światowej, zorganizowanej przez Piotra Jażdżewskiego ( wychowawcę z internatu ), a opracowanej przez IPN Oddział w Gdańsku ( gdansk.ipn.gov.pl ).
Uczniowie kl.7c SP nr 75 pod kierunkiem n-la historii, Marioli Treder , wypełniali karty pracy na jej podstawie.
W ZSSiO są organizowane liczne informacyjno – edukacyjne wystawy ( głównie na parterze ), zachęcamy wszystkich do ich oglądania.
Na zdjęciach m.in.:
– ucz. kl.7c z wychowawcą klasy, Mariolą Treder,
– młodzież ogląda wystawę,
– wypełnianie kart pracy przez ucz. w zespołach,
– tytuł wystawy.
Tekst i zdjęcia :  Mariola Treder