UWAGA – WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW XII LO

Kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie Pomorza obejmuje

rekrutacja elektroniczna na stronie:

nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat

REKRUTACJA  JEST MOŻLIWA W TERMINIE

 od 15 czerwca do 22 czerwca 2020r. do godz. 15.00

Terminy obowiązkowych testów sportowych zawarte są w regulaminie rekrutacji XII LO , który znajduje się na stronie szkoły.

Kandydat  zakłada konto i wprowadza dane do systemu, w tym określa preferencje wyboru szkół, oddziałów.

Do obowiązków  Kandydata należy wprowadzenie ocen i osiągnięć odnotowanych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Istnieje możliwość złożenia wniosku wyłącznie drogą elektroniczną pod warunkiem podpisania go poprzez Profil Zaufany  systemu  e-PUAP  Rodzica lub Opiekuna Kandydata.

ZASADY REKRUTACJI

Szanowni Państwo, w związku z zaistniałą sytuacją dot. COVID-19, informujemy, iż w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych istnieje możliwość złożenia wniosku o przyjęcie do szkoły przez kandydata/rodzica elektronicznie.
Wniosek taki, trafi do szkoły, a komisja rekrutacyjna będzie go rozpatrywała tak samo jak wniosek, który został złożony do szkoły w formie papierowej.
Wniosek przesłany elektronicznie będzie można wydrukować i rozpatrywać i przechowywać w postaci papierowej.
Do weryfikacji wniosków przesłanych elektronicznie, komisja rekrutacyjna nie potrzebuje żadnych dodatkowych dostępów (haseł, loginów).

Miesięczne archiwum: Czerwiec 2016

To ,co dziś jest rzeczywistością, wczoraj było tylko marzeniem.

Paulo Coelho

Kiedy w 1956 roku w Szkole Podstawowej nr 36 część klas wydzielono jako szkołę ćwiczeń dla Technikum Wychowania Fizycznego nikt nie przypuszczał, że w roku 2016 będzie to nowoczesny, świetnie wyposażony Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących, do którego będą uczęszczali uczniowie z całej Polski.

Czytaj dalej

Dnia 23. 06.2016 uczniowie klasy IIA uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez Pana Dr Ziemowita Ciepielewskiego z Katedry Fizjologii Zwierząt UG pt.: „Układ krwionośny receptą na długowieczność”. W trakcie warsztatów poprzedzonych prezentacją multimedialną uczniowie mogli zapoznać się z cechami histologicznymi i fizjologicznymi mięśnia sercowego, zasadą działania układu bodźcotwórczo przewodzącego serca w kierunku jego automatyzmu pracy oraz cyklami pracy serca. Uczniowie mogli wykonać elektrokardiogram i krzywą EKG, jak również posłuchać tonów serca.

Czytaj dalej

18 i 19 czerwca w Gdańsku odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12- letnich. Pierwszego dnia świetnie zaprezentowali się:

Radosław Walijewski 1 miejsce na 100m st. klasycznym
Alicja Piasecka 2 miejsce na 100m st. klasycznym  i 400m st. dowolnym Jan Kurek 2 miejsce na  200m st. grzbietowym.

Czytaj dalej

Dnia 16.05 2016 uczniowie klasy II A LO uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez Panią Dr Dorotę Myślińską z Katedry Fizjologii Zwierząt UG pt.: „Co w głowie piszczy – mózg w 3D”. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się nie tylko z ultrastrukturą tkanki nerwowej i budową mózgowia człowieka ale również z budową poszczególnych elementów układu szkieletowego.

Czytaj dalej

W dniu 29 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się kolejna coroczna edycja konkursu kaligraficznego z języka rosyjskiego. Patronat nad tą inicjatywą sprawowała Pani Dyrektor Irena Adamowska. W konkursie uczestniczyło 50 uczniów klas gimnazjalnych oraz licealnych. Głównymi kryteriami były: poprawność kaligraficzna, ortograficzna oraz ograniczenie czasowe. Najlepsze pracy można podziwiać na załączonych zdjęciach.
Czytaj dalej

Sekty i inne grupy psychomanipulacyjne nieustannie poszukają nowych członków. Szczególne niebezpieczeństwo stanowią w czasie WAKACJI.

Na zmanipulowanie przez sektę najbardziej narażeni są ludzie  wieku dorastania i u progu dorosłości, poszukujący swojej drogi, niezbyt popularni, o zaniżonej samoocenie, niezrozumiani przez innych, wyobcowani, pragnący czegoś więcej. Sekta za sprawą sprytnej manipulacji, może wydawać się młodemu człowiekowi odpowiedzią na jego pragnienia i potrzeby. Oferuje bowiem akceptację, silne więzi grupowe, a nawet zdaje się wyznaczać cel w życiu.

Czytaj dalej

W dniu 13.06.2016 roku klasa III a SP75 pojechała na wycieczkę do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. Na miejscu oprowadzał nas Tomasz Michalak. Pokazywał nam różne narzędzia, których strażacy używają do gaszenia pożarów. Oglądaliśmy wozy strażackie, gaśnice, prądownice, piły i toporki. Strażak Dawid pokazywał nam ubiór strażacki, który jest zakładany podczas wyjazdu.

Czytaj dalej

 

W II semestrze kończącego się roku szkolnego „duża” biblioteka wraz z wolontariuszkami z klasy Ib gimnazjum przeprowadziła akcję głośnego czytania uczniom z zerówki. Pierwsze wspólne zajęcia odbyły się w czytelni 17 marca i maluchy słuchały „Księgi dżungli” czytanej przez Paulinę Sławińską. Następne spotkanie 22 marca prowadziła Patrycja Bojanowska , która przeczytała dzieciom opowiadania „Wielkanocny zajączek „ i „Wielkanocny kurczaczek”. Nasze wolontariuszki nie tylko czytały dzieciom, ale też same przygotowywały scenariusze zajęć, układały pytania i zabawy z tekstem.

Czytaj dalej

“Życie nie po to jest, by brać…”, dlatego nasza biblioteka zaangażowała się w ogólnopolską “Wielką Zbiórkę Książek”. Od 22 IV do 22 V 2016 zbieraliśmy książki, aby w szpitalach  powstały “Zaczytane Biblioteki”, a mali pacjenci mogli przenieść się w inny świat i choć przez chwilę zapomnieć o uciążliwej  chorobie.
Nasi uczniowie i nauczyciele jak zawsze wsparli szczytny cel i udało nam się zebrać 203 egzemplarze książek i 2 opakowania puzzli! Dziękujemy serdecznie za pomoc i wrażliwe serca.
Czytaj dalej

W sobotni wieczór 4 czerwca w „dużej” bibliotece spotkałyśmy się z naszymi uczniami , żeby wspólnie bawić się w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Już po raz drugi podjęłyśmy wyzwanie, by w niekonwencjonalny sposób promować czytanie i naszą bibliotekę.

Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem “Noc z kryminałem” , zaś hasłem ogólnopolskim było „Wolno czytać”. Niektórzy z nas przybyli nieco odmienieni, a to przez peruki lub niecodzienny makijaż. Zabawę zaczęliśmy od przygotowania sobie wygodnych „legowisk” na korytarzu przed biblioteką i wspólnego wysłuchania audiobooka z opowiadaniem E. A. Poe „Serce-oskarżycielem”, które wprowadziło nas w klimat grozy i niepokoju.

Czytaj dalej

Już piąty raz uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji naszej szkoły brali udział w sąsiedzkiej imprezie na świeżym powietrzu – Festynie Żabiankowym, organizowanym wspólnie z Zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej Żabianka „Feluka” oraz Stowarzyszeniem Żabianka, która odbyła się w sobotę 11 czerwca 2016 roku.

Panie pracujące w kuchni przygotowały i za „dar finansowy” umieszczony w puszkach dla dzieci z hospicjum częstowały pysznym bigosem i fasolką po bretońsku. Dzięki tej akcji udało się zebrać pokaźną kwotę. Uczniowie działający w Samorządzie Szkolnym na poziomie Gimnazjum i Liceum również włączyli się w zbiórkę funduszy na rzecz Hospicjum przygotowując i sprzedając nie tylko ciasta, ale również zdrowe przekąski takie, jak: galaretki, owoce, soki.

Czytaj dalej

FOLDER ZSSiO

JESTEŚMY NA FB

Archiwa