Miesięczne archiwum: Listopad 2016

Rozpoczynamy kolejną edycję Bibliotecznego Kalendarza Adwentowego

Każdego grudniowego dnia przedstawimy…

1 biblioteczne zadanie do wykonania.

Polecimy …1 książkę do przeczytania.

Czytaj dalej

90 lat Oświaty Oliwy – pod takim hasłem odbyło się święto oświaty w gościnnych murach zabytkowego V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku – Oliwie. I my tam byliśmy 18 listopada 2016 roku i dołożyliśmy małą cegiełkę do tych uroczystości.

Przygotowaliśmy stanowisko z kronikami naszej szkoły, pucharami oraz z prezentacjami multimedialnymi przygotowanymi przez poszczególne dyscypliny sportowe. Trener piłki ręcznej Jakub Bonisławski oprócz prezentacji wystawił również swoich zawodników, którzy w strojach klubowych opowiadali o szkole. Dyrektor Tomasz Dancewicz oraz pani Iwona Puchalska wspomogli nas swoimi filmikami o gimnastyce , natomiast pokaz slajdów trenera Maćka Ratajczaka o patronie i naszych olimpijczykach przybliżył ZSSiO obecnym na auli gościom.

Czytaj dalej

28.11.2016 Uczniowie klas 4-6 wraz z Wychowawcami uczestniczyli w Andrzejkach-wieczorze wróżb i zabaw, który przygotowali dla nas po raz kolejny Studenci 1 roku AWFiS pod kierunkiem Pani dr Magdaleny Hebel. Były  pokaz tańca, żąglerki piłką nożną, korowody, pląsy… Studentki w pięknych strojach i oryginalnych przebraniach stworzyły klimat tajemniczości  i na różne sposoby wróżyły i przepowiadały nam przyszłość.

Czytaj dalej

Dnia 29 listopada w świetlicy odbyły się “Andrzejki”.Najpierw dzieci zaprezentowały przygotowane przez siebie wróżby andrzejkowe w ramach konkursu świetlicowego. Najciekawsze wróżby zostały wykorzystane we wspólnej zabawie.

Czytaj dalej

25 listopada,  w Światowy Dzień Pluszowego Misia

byliśmy na Urodzinach Kubusia Puchatka J w Małej Bibliotece SP.

 

W ramach projektu bibliotecznego odbyły się zajęcia biblioteczne dla najmłodszych z udziałem Wolontariuszy Bibliotecznych z klasy 5A.

Czytaj dalej

24 listopada 2016 r. w gdańskiej

Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej odbył się już czternasty

Finał Bibliotecznego Konkursu Recytatorskiego

„Mój ulubiony wiersz , mój ulubiony autor”

Reprezentacja naszej szkoły zanotowała bardzo udany występ 🙂

Czytaj dalej

25 listopada 2016 roku obchodziliśmy w świetlicy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W godzinach popołudniowych dzieci wysłuchały “Historię Misia”. Następnie było wspólne zdjęcie z misiami. Odbył się też mini konkurs “Portret Misia “,który miał być narysowany bez odrywania ręki od tablicy. Dzieci również zaprezentowały pluszowych ulubieńców. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA zakończyliśmy zabawą ruchową “Stary niedźwiedź mocno śpi ”

Dorota Stenka, Katarzyna Zyber.

22 i 23 listopada 2016 r.zorganizowaliśmy z dziećmi w świetlicy kiermasz ozdób świątecznych w ramach akcji wolontaryjnej “Tumbo Pomaga”.

Czytaj dalej

10 listopada 2016 r. odbyły się w naszej szkole trzy uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości, o godz.10.00 ( Gimn. nr 15, Gimn. nr 22 SMS ), 10.55 ( XII LO, XI LO SMS ), 11.40 ( SP nr 75 ), w których uczestniczyła młodzież szkolna, nauczyciele, rodzice.

Uczniowie z kl.IVA ( Maja Klofczyńska, Aleksandra Szarpiej, Wiktor Dubiel ) i kl.IB gim. ( Weronika Kopacka, Patrycja Majewska, Mateusz Cichoń, Wiktor Majchrzak ) przedstawili montaż poetycko – muzyczny, i inscenizację pod kierunkiem n -li języka polskiego : Agnieszki Mianowskiej, Zofii Knast.

Czytaj dalej

Wśród sportowców mamy też uczniów wrażliwych na piękno wypowiedzi poetyckiej, z fantazją i wyobraźnią, którzy biorą udział w różnych konkursach propagujących twórczość własną.W tym roku wzięliśmy udział w XII Wojewódzkim Konkursie Poetyckim “W  Pałacu Słów” zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Gdańsku, który ciągle szuka nowych talentów. Nasza ucz. Jagoda Nowek (Va SP) 4 listopada 2016 otrzymała wyróżnienie za pełen humoru wiersz “Maniak Pączków”.

Czytaj dalej

W dniach 21-25 listopada w naszej szkole odbędzie się akcja „Tydzień Tumbo”.

Celem tej akcji w naszej szkole jest zachęcenie uczniów do rozmowy o śmierci i żałobie, poszerzenie wiedzy na temat potrzeb osób po stracie bliskich oraz pomoc finansowa osieroconym dzieciom i młodzieży przebywających pod opieką Fundacji Hospicyjnej.

tumbo

Czytaj dalej

W dniach 18 i 19 listopada na pływalni ZKPiG w Gdańsku pływacy 11 i 12-letni naszej szkoły zakończyli zmagania z długodystansowym pływaniem podczas “Ogólnopolskiego Sprawdzianu Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej”. W szczególności na dystansach 400m i 800m stylem dowolnym walka trwała do ostatnich metrów, przez co padło wiele rekordów życiowych.

Czytaj dalej

Świetne rezultaty i wielkie emocje towarzyszyły pływakom naszej szkoły podczas Międzynarodowego Meetingu Pływackigo Tri-Team Swimming Cup rozgrywanego 12-13 listopada w Kościerzynie. Nasi uczniowie uplasowali się na II pozycji w klasyfikacji generalnej zdobywając łącznie 30 medali.  Byliśmy świadkami niesamowitego wyścigu Radosława Walijewskiego na dystansie 200m stylem klasycznym. Czas, który osiągnął 2:39.88 jest nowym Rekordem Okręgu 12 LATKÓW!!!

Czytaj dalej

„My kocury internatowe

przysięgamy na swą głowę

chlubą być dla Internatu”…

„Młode Kocurki”, które poraz pierwszy zamieszkały w internacie,

aby wstąpić w szeregi Internatusów musiały wykazać się odwagą,

mądrością i sprytem podczas uroczystości Otrzęsin Internatusów.

Czytaj dalej

W poniedziałek 21 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak  obchodzić to wyjątkowe  święto? Wystarczy tylko uśmiechnąć się do drugiej osoby, powiedzieć miłe słowo, ale  można też przyłączyć się do naszej akcji. Na parterze, naprzeciwko portierni, stanie  Drzewko Życzliwości i Pozdrowień, na którego liściach można będzie można wpisywać  pozdrowienia i życzenia dla koleżanki, kolegi, nauczyciela…

Serdecznie zapraszamy do dzielenia się życzliwością w poniedziałek i każdego innego dnia w roku. To piękne drzewo przygotowałyśmy razem z zaprzyjaźnionymi z biblioteką wolontariuszami z gimnazjum i liceum.

Ewa Szafarz i Beata Kić

wp_20161118_14_21_46_pro

We wtorek 15 listopada, w 100 rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza oraz  w ramach obchodów Roku Pisarza, „duża” biblioteka   zorganizowała akcję Szkolnego Czytania „Quo vadis”. Tego dnia Pani dyrektor Irena Adamowska odczytała podczas jednej z przerw przez szkolny radiowęzeł fragment powieści. Nauczyciele języka polskiego w klasach gimnazjalnych i licealnych rozpoczynali każda lekcję  czytając wybrane przez siebie rozdziały.

Czytaj dalej

Dnia 23 listopada 2016r. o godzinie 10.00 odbędzie się konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Osoby, które chcą sprawdzić swoją wiedzę w zakresie bhp i prawa pracy serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Wszelkich dodatkowych informacji udziela p. Aneta Rejment.