Miesięczne archiwum: Marzec 2017

Jesteśmy na półmetku realizacji projektu Erasmus+ „Stawiamy na rozwój” na lata 2016-2018.

Już czterech nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w zagranicznych szkoleniach metodyczno- językowych.

Nauczyciele języka angielskiego – p. Barbara Żurek-Partyka oraz p. Karina Siama uczestniczyły w szkoleniu dotyczącym poznania i zastosowania metody CLIL w nauczaniu przedmiotów ogólnokształcących.

Nauczyciel języka rosyjskiego – p. Aleksandra Dobke – uczestniczyła w szkoleniu językowo – metodycznym poszerzając tym samym zarówno swoje kompetencje językowe jak i wiedzę z zakresu stosowania metody CLIL.

Nauczyciel chemii – p. Justyna Gejdel – wzięła udział w szkoleniu językowym ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa specjalistycznego dla nauk przyrodniczych.

Szczegóły realizacji projektu w załączonej prezentacji.

Koordynator projektu: Jolanta Styp-Rekowska

Mobilność kadry nauczycielskiej – prezentacja

Książka aktywności Erasmus

PROJEKT INNOWACJI

28.03.2017 r. klasy I a, II a, II sms gimnazjum pod opieką wychowawców wzięły udział w terenowej lekcji z historii, geografii i języka polskiego. Uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzali Zamek Krzyżacki w Malborku.

Czytaj dalej

Z przyjemnością informuję, że Maciej Ranoszek uczeń kl. III a liceum zajął II miejsce w regionalnym Pomorskim Konkursie o Samorządzie Terytorialnym organizowanym przez Sejmik Województwa Pomorskiego przy współpracy Starostw Powiatowych Województwa Pomorskiego oraz Kuratorium Oświaty. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap konkursu.

Agnieszka Kościelska

Z przyjemnością informuję, że do II etapu Konkursu Wiedzy o Traktatach Rzymskich zakwalifikowała się uczennica Anita Fik kl. III d liceum i Rafał Górski kl. I b liceum. Jest to duży sukces gdyż w konkursie wzięło udział 108 osób z 16 szkół województwa pomorskiego. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy etap.

                                                                                      Agnieszka Kościelska

W marcu 2017 r. pedagog Agnieszka Wojda przeprowadziła w wybranych klasach gimnazjalnych warsztaty pt: „Operacja SZ@CUN czyli Szkolna Akcja Cooltury i Uprzejmości w Necie”. Zajęcia dotyczyły netykiety i bezpieczeństwa w sieci. Młodzież dyskutowała o zasadach zachowania w świecie wirtualnym, o zagrożeniach życia w sieci, ale i o jego zaletach.

Czytaj dalej

21 marca przywitaliśmy wiosnę na wesoło. Szkolny Talent Show udowodnił, że w gimnazjalistach i licealistach naszej szkoły drzemią ukryte talenty i niesamowite poczucie humoru.

Działo się, działo … Były tańce, śpiewy, wygibasy itp. Wszystko to pod czujnym okiem jury, w którym zasiedli p. Aleksandra Kuryło, p. Przemysław Daszyński, Beata Norek ( III A LO) i Klaudia Trzópek ( IIB gimnazjum ).

Czytaj dalej

W marcu uczniowie trzecich i drugich klas gimnazjalnych obejrzeli spektakl, którego scenariusz opiera się na jednej z ulubionych lektur uzupełniających – “Oskarze i pani Róży” Érica-Emmanuela Schmitta. Ujmująca rola Artura Blanika – tytułowego bohatera sztuki – wzruszyła nie tylko młodzież, ale także opiekunów. Mamy nadzieję, że już niedługo pozostałe klasy Gimnazjum nr 15 z klasami sportowymi oraz Gimnazjum nr 22 będą mogły zobaczyć to niezwykłe przedstawienie. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pani Doroty Kempki – mamy naszych uczniów, która pomogła nam zdobyć bilety.

Agnieszka Mianowska, Katarzyna Swystun, Wiesława Gawrońska, Monika Motyka, Aleksandra Dobke

Jeden z piątkowych wieczorów klasy 4 “b” i 5 “b” spędziły w Operze Bałtyckiej, gdzie obejrzały balet pt. “Pinokio”. Pod okiem pań Katarzyny Swystun, Kariny Siamy i Agnieszki Kościelskiej uczestniczyły w lekcji utrwalającej treść omawianej wcześniej książki Carla Collodiego oraz poznawały zasady zachowania w operze. Dla wielu uczniów to było pierwsze wieczorne wyjście do takiej placówki, ale na pewno nie ostatnie. Z uwagą śledzimy wydarzenia kulturalne w Trójmieście!

Dzisiaj, po raz szósty w tym roku szkolnym, „zerówkowicze” gościli nas w swojej sali na spotkaniu w ramach drugiej edycji naszej akcji czytelniczej  „Poczytaj mi, przyjacielu”. Karolina Urban z klasy III SMS LO przeczytała dzieciom opowiadanie „Wystawa kwiatów” z książki R. Piątkowskiej „Na wszystko jest sposób”.

Czytaj dalej

10 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły z klas licealnych (IIIB LO) oraz z klas gimnazjalnych (IIB Gim), wzięli udział w Konkursie Piosenki Rosyjskiej, zorganizowanym przez Rosyjskie Centrum Nauki Kultury w Gdańsku. Silną konkurencją dla naszej szkolnej reprezentacji byli uczniowie gimnazjów i liceów z Gdańska, Gdyni, Kwidzyna, Tczewa, Słupska, Szczecina i innych miast województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Czytaj dalej

Uczniowie  ZSSiO ( kl.VB, IIIA gim.) z nauczycielem historii – Mariolą Treder na podsumowaniu etapu wojew. XXIV edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznaw – czego ” Poznajemy Ojcowiznę” w IKM – ie w Gdańsku 23.03.2017 r.

Gratulujemy: Amelii, Natalii, Marcelinie, Matyldzie, Konradowi !

Czytaj dalej

Uczniowie z klas O – III Szkoły Podstawowej przez cały miesiąc marzec pilnie wykonywali ozdoby świąteczne, które zostaną  sprzedane 30 marca na kiermaszu szkolnym podczas zebrań z rodzicami. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami nauczania zintegrowanego przystąpili z wielkim zaangażowaniem do wykonania ozdób świątecznych.

Czytaj dalej

Dnia 24 marca 2017r. w ramach corocznych Dni Otwartych Szkoły, odbyły się w naszej szkole Otwarte Dni ECDL.

ECDL to – Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych, który przyznawany jest w krajach europejskich wszędzie i zawsze na tych samych zasadach. (Czym jest ECDL?) Uzyskanie certyfikatu przez ucznia potwierdza jego umiejętności komputerowe poszukiwane przez pracodawców na całym świecie. Szkoła nasza posiada autoryzowane edukacyjne laboratorium ECDL, w którym uczniowie mogą zdawać egzaminy potwierdzające ich wiedzę i umiejętności z zakresu technologii informacyjnej.

Czytaj dalej

Zgodnie z harmonogramem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2017 w bibliotece szkolnej odbyły się konkursy dla uczniów naszej szkoły.

Miło nam przedstawić wyniki konkursu na “Plakat DBI 2017” oraz konkursu pt. “Wielki Test DBI 2017”.

Czytaj dalej

W dniu 31.03.2017 r w godzinach  7.00-15.00 na terenie ZSSiO część nauczycieli i pracowników w trybie art. 1 i art. 7 ustawy z dnia 23 maja 1991 r o rozwiązaniu sporów zbiorowych (Dz. U z 2015 r poz. 295 z późniejszymi zmianami)  przystępuje do strajku organizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego .

Czytaj dalej

Zakończył się konkurs dla klas 4-6 szkoły Podstawowej „ MINI ALCHEMIK”.

W tym roku wzięli udział uczniowie z następujących czterech szkół:

Po raz pierwszy uczniowie z Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej pod opieką Pani Karoliny Fornalewicz.

Po raz drugi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku pod opieka Pani Anety Szczepańskiej.

Czytaj dalej

30 marca 2016 r. o godzinie 16:30 odbędzie się w naszej szkole, kiermasz prac świątecznych, wykonanych przez uczniów z klas O – III SP.

Prace dzieci będzie można nabyć w holu głównym na parterze.  Zebrane środki zostaną przekazane Hospicjum im. Św. Józefa w Sopocie.

Serdecznie zapraszamy

Nauczyciele nauczania zintegrowanego wraz z uczniami.