Szanowni Państwo

W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kraju zostają zawieszone zajęcia na 2 tygodnie (od 12 marca 2020 roku do 25 marca 2020 roku). To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

  • 12 i 13 marca to dni, w których w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze (ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne);
  • od 12 marca br. uczniowie liceum nie przychodzą do szkół;
  • od poniedziałku, 16 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Przygotowują materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu (poprzez GPE, mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży). Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;
  • na bieżąco będą przekazywane do Państwa informacje poprzez dziennik elektroniczny -GPE, stronę internetową szkoły, facebook).
  • Proszę zachęcać dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Dodatkowo oprócz przygotowanych przez nauczycieli materiałów Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępni szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli mają Państwo dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS;
  • Proszę przekazać osobom, które będą opiekować się Państwa dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • Proszę rygorystycznie przestrzegać w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których Państwo przebywacie i śledzić na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Z poważaniem dyrektor ZSSiO

Irena Adamowska


 

Uwaga Rodzice proszę o zapoznanie się z poniższym komunikatem dot. monitoringu wizyjnego w naszej szkole.

ZAŁĄCZNIK

 


UWAGA !!!

OD 1 CZERWCA 2019 ZMIENIŁ SIĘ NR TELEFONU SZKOŁY

(58) 717 10 27

(58) 719 43 16

(58) 719 54 23

INTERNAT ( 58) 719 19 53

 


 

Miesięczne archiwum: Kwiecień 2017

Ktoś Ci się podoba… Kiedy mijasz go na korytarzu w szkole czy na osiedlowym chodniku – serce zaczyna mocniej bić. Starasz się być naturalny, ale i tak czujesz, że Twoje zachowanie zaczyna być „dziwne”. Starasz się jak najczęściej być w pobliżu tej osoby, lubisz na nią patrzeć, jesteś wyczulony na każde jej słowo czy gest. Zaczynasz dowiadywać się, co ta osoba lubi, jakiej słucha muzyki. Rozmyślasz o niej, zaglądasz na jej profil na FB, pragniesz coraz więcej o niej wiedzieć. I tak to się zaczyna… zakochujesz się… 🙂

Czytaj dalej

26 i 27 kwietnia klasy Va i Vb zamieniły szkolne mury na te, które tworzą przepiękny Zamek w Gniewie. Przez te dwa dni podróżowaliśmy po historii naszego kraju, doświadczając pracy w warsztatach dawnych rzemieślników i przymierzając się do broni, z której korzystali polscy rycerze. Ogromne wrażenie zrobiła na nas tzw. lekcja żywej historii “Husaria – chluba oręża polskiego”.

Czytaj dalej

W  naszej szkole 27 kwietnia  odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów z klas 0-III z udziałem Gdańskiej Sekcji Psów Ratowniczych. W spotkaniu uczestniczyli doświadczeni ratownicy WOPR, którym towarzyszyły dwa psy ratownicze rasy Labrador Retriever.

Czytaj dalej

Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, w imieniu Prezydenta Miasta Gdańska, zaprasza na Nowoczesną Konferencję dla Rodziców pt. „Marzyciele i Mędrcy – spotkanie pokoleń”. Tematem Konferencji będą relacje międzypokoleniowe w rodzinie i społeczeństwie. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania: co to znaczy być rodzicem albo babcią/dziadkiem? jak rozmawiać z młodym pokoleniem, by zbudować silne więzi? co w dobie nowych technologii starsi mogą dać młodszym, by było dla nich wartościowe? co młodsze pokolenie może zaoferować starszym, by było dla nich ciekawe?

Czytaj dalej

W marcu w SP 75 odbył się Dzień Patrona, o którym już pisaliśmy na tej stronie. Natomiast na początku kwietnia uczniowie ZSSiO mieli okazję zobaczyć przedstawienie Sceny z życia Janusza Kusocińskiego  przygotowane przez Agnieszkę Litwa-Kozłowską i Agnieszkę Mianowską, w którym zagrali uczniowie klasy IVa SP oraz IIa LO.

Praca nad spektaklem dała nam dużo radości i satysfakcji. Dziękujemy wszystkim uczniom wyżej wymienionych klas za ogromne zaangażowanie i profesjonalną grę aktorską.

Czytaj dalej

Czy znasz zabawne aktualności i ciekawostki J z naszej kwatery – Zespołu Szkół Sportowych  i Ogólnokształcących w Gdańsku?

Znajdź nas na Facebooku!

„Co piszczy w ZSSiO” zaprasza!

Codziennie dużo zdjęć i informacji z życia szkoły.

Alicja Kokorzycka, pedagog SP

Czytaj dalej

Upamiętniamy 74 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim m.in. poprzez : wystawę, projekt, konkurs historyczno- plastyczny, projekcje filmu “Nie było nadziei.
Powstanie w getcie warszawskim 1943 ” dla uczniów Gimn. i LO ( zgłoszono w Muzeum Polin ok. 200 ucz. ), prelekcje, dyskusje.

Przemoc pojawiająca się wśród dzieci jest formą zachowania agresywnego. Często słowo przemoc bywa używane jako synonim zachowania agresywnego. Jednak dla lepszego różnicowania sytuacji jakie mają miejsce pomiędzy dziećmi i podejmowania skutecznych działań użyteczne wydaje się wprowadzenie różnicowania między pojęciami: agresji i przemoc. Charakterystyczna dla zachowań agresywnych jest równowaga w sile psychicznej lub fizycznej pomiędzy osobami. Ta równowaga oznacza, że druga osoba ma zbliżone możliwości zarówno, jeżeli chodzi o zachowania agresywne, jak i zdolność do skutecznej obrony.

Czytaj dalej

Czy masz ochotę trzasnąć drzwiami i uciec? Czy masz dosyć bycia rodzicem? Nie możesz znaleźć cierpliwości dla swojego dziecka? A może po prostu czujesz się “wypalony” jako rodzic?

Czy chcesz nauczyć się cierpliwości, patrzenia na pewne sprawy oczami syna / córki, techniki rozmowy z dzieckiem czy otrzymać ciekawe materiały do poczytania na temat wychowania? Jeżeli, choć jedna odpowiedź brzmi tak, to zapraszam Ciebie serdecznie na warsztaty dla rodziców.

Czytaj dalej

Nasze dzieci zdają maturę, egzaminy, a my rodzice, umieramy z niepokoju. Oto kilka rad.
1. Warto znaleźć równowagę między ważnością sytuacji, czyli maturą i poziomem stresu, którego dziecko doświadcza. Niewielki stres mobilizuje je do działania, zwiększa motywację do nauki, pomaga lepiej się zorganizować. Całkowity brak stresu sprawia, że jest rozleniwione i trudniej mu zajrzeć do książki. Ale nadmierny stres zupełnie je paraliżuje i nie pozwala się skupić.

Czytaj dalej

Uwaga!!! Uwaga!!!

Przyłączamy się do akcji tworzenia bibliotek w szpitalach zorganizowanej przez zaczytani.org

Zbieramy książki o dowolnej tematyce wydane po 2000 roku i niezniszczone, dla dzieci i dorosłych. Charakterystyczne kartony z logo akcji wystawione są przed “dużą” biblioteką, przy portierni i w pokoju nauczycielskim . Można też przynieść książki bezpośrednio do biblioteki.

Zbiórka trwa od 24 kwietnia do 21 maja.

W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 200 książek.

Liczymy na Waszą pomoc i wrażliwe serca 🙂

Oprac. E. Szafarz