Szanowni Państwo

W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kraju zostają zawieszone zajęcia na 2 tygodnie (od 12 marca 2020 roku do 25 marca 2020 roku). To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 • 12 i 13 marca to dni, w których w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze (ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne);
 • od 12 marca br. uczniowie liceum nie przychodzą do szkół;
 • od poniedziałku, 16 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Przygotowują materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu (poprzez GPE, mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży). Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;
 • na bieżąco będą przekazywane do Państwa informacje poprzez dziennik elektroniczny -GPE, stronę internetową szkoły, facebook).
 • Proszę zachęcać dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Dodatkowo oprócz przygotowanych przez nauczycieli materiałów Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępni szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli mają Państwo dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS;
 • Proszę przekazać osobom, które będą opiekować się Państwa dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • Proszę rygorystycznie przestrzegać w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których Państwo przebywacie i śledzić na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Z poważaniem dyrektor ZSSiO

Irena Adamowska


 

Uwaga Rodzice proszę o zapoznanie się z poniższym komunikatem dot. monitoringu wizyjnego w naszej szkole.

ZAŁĄCZNIK

 


UWAGA !!!

OD 1 CZERWCA 2019 ZMIENIŁ SIĘ NR TELEFONU SZKOŁY

(58) 717 10 27

(58) 719 43 16

(58) 719 54 23

INTERNAT ( 58) 719 19 53

 


 

Miesięczne archiwum: Luty 2018

Uzależnienie behawioralne to zespół objawów związanych z utrwalony, wielokrotnym powtarzaniem określonej czynności w celu uzyskania takich stanów emocjonalnych jak przyjemność, ulga, uczucie zaspokojenie . Do podstawowych kryteriów służących do opisu uzależnień behawioralnych należą:

Czytaj dalej

W procesie koncentrowania uwagi wyróżnia się :

 • Selektywność uwagi – proces śledzenia wybranych, ważnych bodźców i eliminacja mało istotnych , które nie mają znaczenia dla realizacji wybranej aktywności.
 • Czujność – pozwala na długotrwałe oczekiwanie na pojawienie się określonego bodźca.
 • Przeszukiwanie – aktywne poszukiwanie określonych bodźców w szumie informacyjnym
 • Kontrola jednoczesnych czynności – zdolność dzielenia zasobów uwagi między czynności wykonywane jednocześnie

Czytaj dalej

PRZEMOC RÓWIEŚNICZA JEST ODWIECZNYM PROBLEMEM. MIMO, ŻE KAŻDY Z NAS DOKŁADA STARAŃ ABY ZAPOBIEC TEMU ZJAWISKU, MOŻNA POWIEDZIEĆ, ŻE JEGO WYELIMINOWANIE JEST NIEMOŻLIWE. PRZEMOC MOŻE WYSTĘPOWAĆ W RÓŻNYCH FARMACH I Z RÓŻNYM NASILENIEM . ZAWSZE JEDNAK NIESIE KONSEKWENCJE ZARÓWNA DLA SPRAWCY JAK I OFIARY.

Czytaj dalej

Spróbujcie swoich sił w umiejętności opowiadania

Biblioteka SP ogłasza Konkurs na Opowiadanie pod hasłem „Nie oceniaj książki po okładce”.

Konkurs wpisuje się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Języka Ojczystego.

Czytaj dalej

Już za nami walentynkowe świętowanie !

14 lutego Samorząd Uczniowski zadbał o to, aby każdy miał szansę poczuć ten walentynkowy nastrój . Była poczta walentynkowa, przygotowana została specjalna ścianka  „ balonowa ”, przy której można było zrobić sobie zdjęcie – słowem kolorowo i wesoło.

Życzymy wszystkim takiego dobrego nastroju przez cały rok.

Samorząd Uczniowski

29 stycznia 2018 roku nastąpiło podsumowanie projektu, który zrealizowany został w ramach grantu współfinansowanego przez Miasto Gdańsk i Fundację Gdańską.

W dniach od 21 do 26 stycznia w naszej szkole pod hasłem ”Gdańsk uczy się o Polce, która wyprzedziła swoją epokę ” odbywały się konkursy, projekcje filmów, prezentacje, dyskusje.

Czytaj dalej

Uwodzenie online to proces, w którym osoba dorosła, za pośrednictwem Internetu czy telefonu, buduje relacje z dzieckiem w celu wykorzystania seksualnego, w tym również prezentowania materiałów pornograficznych, wyłudzania intymnych zdjęć, zmuszania do rejestrowania nagrań o charakterze seksualnym czy kontaktu seksualnego podczas spotkania.

Czytaj dalej

piątek  23 lutego  2018 r. uczniowie z klas młodszych   ( klasa  II b, III a i III c  )  spotykali się na kolejnych  wykładach,  w ramach projektu PAD – Polskiej Akademii Dzieci, na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Pierwszy wykład pt: „ Koperta życia”  przygotowała  i zaprezentowała Pani dr Anna Cieplińska z Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia.. Pani dr  Anna  wyjaśniała  nam  co to  jest Koperta życia i do czego służy. Koperta życia, to zestaw składający się z:

Czytaj dalej