Miesięczne archiwum: Kwiecień 2018

Grupa uczniów z Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku ( kl.7c )  wraz z nauczycielem historii –  Mariolą Treder uczestniczy w międzynarodowym “Projekcie Krokus” ( I.II sem. 2017r./ 2018 r.).  Nasze krokusy po Święcie Wiosny, 22.03.2018 r., zaczęły nieśmiało zakwitać, najpierw 4 i stopniowo z dnia na dzień przybywały kolejne. Taki stan trwał do początku kwietnia, gdzie 04.04.2018 r. zakwitły 22 krokusy, a już 05.04.2018 r.- 25, co nas bardzo cieszy, bo tyle właśnie cebulek zasadziliśmy.

Czytaj dalej

W dniu 26 kwietnia uczniowie liceum wzięli udział w teście eliminacyjnym Olimpiady wiedzy o Gdańsku, dla szkół ponadgimnazjalnych. Trzymamy kciuki za pomyślny wynik.

W dniu dzisiejszym na pływalni ZSSiO odbyła się ósma edycja EKIDENU PŁYWACKIEGO. Do wspólnego pokonania dystansu maratonu 42 km 195 m zgłosiło się 28 drużyn. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy. Trzy najlepsze drużyny na dystansie 1000m i 2000m otrzymały medale. Dodatkowo wygrane ekipy danych konkurencji otrzymały nagrody rzeczowe. Oto wyniki poszczególnych drużyn:

Czytaj dalej

W dniu 24 kwietnia klasa I c liceum wzięła udział w lekcji samorządności w Urzędzie Miasta Gdańska. Lekcję przygotowała i poprowadziła pani inspektor Wioletta Krewniak. Uczniowie mieli szansę zwiedzić także gabinet Przewodniczącego Rady Miasta Bogdana Oleszka.

Agnieszka Kościelska

Czytaj dalej

Według ICD-10 o osobowości chwiejnej emocjonalnie mówimy wtedy, gdy obserwujemy przynajmniej trzy objawy charakterystyczne dla typu impulsywnego i trzy dla typu borderline.

Czytaj dalej

16 kwietnia 2018 roku w Gdyni – Kolibkach rozegrano Finały wojewódzkie Licealiady w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Chłopcy poszli śladami koleżanek i również zawisili na szyjach złote krążki.

Czytaj dalej

16 kwietnia 2018 roku w Gdyni – Kolibkach rozegrano Finały wojewódzkie Licealiady w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Po ciężkiej walce na błotnistej trasie złote medale wywalczyły Nasze uczennice w składzie :

Czytaj dalej

Podczas zawodów przełajowych w dniu 11.04.2018 roku chłopcy z XII LO wywalczyli złote medale i tytuł Mistrzowski Gdańskiej Licealiady w  Drużynowych Biegach Przełajowych . Gratulacje dla zawodników i trenerów

Czytaj dalej

Podczas zawodów przełajowych w dniu 11.04.2018 roku Nasz uczeń Patryk Tanaś wywalczył srebrny  medal i tytuł wicemistrza Gdańskiej Licealiady w  Biegach Przełajowych , Jakub Staniak zdobył brązowy medal .  Gratulacje dla zawodniczek i trenera .

Alkohol to krótka i pozorna przyjemność.

Pamiętaj, że:

  • Przez alkohol możesz przegapić ważne momenty w swoim życiu
  • Przy prawdziwych przyjaciołach możesz być sobą w 100% i naprawdę dobrze się bawić – alkohol nie jest Ci do tego potrzebny
  • Jesteś najlepszą wersja samego siebie – masz w sobie dużo zasobów, nie musisz ich wzmacniać procentami

Czytaj dalej

Czy masz problem z marihuana lub haszyszem?

Konopie są najpopularniejszym i najczęściej używanym narkotykiem. Niestety obok przyjemnych doznań, jakich dostarczają, pojawia się niebezpieczeństwo uzależnienia.

Czytaj dalej

Niemalże we wszystkich przypadkach brak zaangażowania rodziców w edukacje dziecka wpływa na jego szkolne funkcjonowanie i nie tylko – wpływa w ogóle na przebieg rozwoju i jego rezultaty. Zaangażowanie rodziców w sprawy związane z nauka dziecka motywuje je i przekonuje, że ono same jest dla rodziców cenne, a jego działania i aktywności mają dla nich duże znaczenie.

Czytaj dalej

Podczas zawodów przełajowych w dniu 10.04.2018 roku dziewczęta z  Gimnazjum i SP 75 wywalczyły złote medale i tytuł Mistrzowski Gdańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej   w  Drużynowych Biegach Przełajowych . Gratulacje dla zawodniczek i trenerów.

Czytaj dalej