Miesięczne archiwum: Maj 2018

Dnia 25 V 18 w świetlicy szkolnej rozstrzygnięty został konkurs “Portret i życzenia dla mamy”. Jury brało pod uwagę estetykę prac oraz pomysłowość w redagowaniu życzeń.Wyróżniono sześciu uczniów: A.Lament I A,N.Stenka I A, W.Romaniuk I A,M.Matuszewski I A, K. Tarnawska IIB

Czytaj dalej

Z przyjemnością informuję, że Nikola Kleban i Julia Szot zajęły II miejscew Międzyszkolnym Konkursie “My w demokracji”, kategoria komiks. Udział wzięło 18 uczestników. Konkurs został zorganizowany pod Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza.

Czytaj dalej

W statystykach ćpania wśród młodzieży jesteśmy liderami Europy. Całkowicie poza kontrolą są najmłodsze dzieci. O kto będzie podejrzewał drobniuteńkiego chłopczyka z IV klasy?. a to właśnie dzieci z pierwszych klas podstawówki bywają dilerami w klasie.

Czytaj dalej

Zaburzenia czy zakłócenia rozwoju i zachowania u dzieci mogą mieć różnorakie przyczyny, zdarza się jednak, że źródło problemu leży po stronie rodziców. Istnieje bowiem wiele nieprawidłowości w funkcjonowaniu dziecka, mających różnorodny przebieg i nasilenie, wywołanych zachowaniami rodziców.

Czytaj dalej

W dniu 01 czerwca 2018 r. (piątek) świetlica szkolna pracuje w godzinach od 7.30 do 13.30.

Kolejna edycja Gdańskiego Testu Coopera odbyła się 25 maja, w słoneczny piątkowy dzień. Wszyscy lekkoatleci ze szkoły podstawowej (wraz z trenerami :))mogli sprawdzić swoją kondycję i pobić swój dotychczasowy wynik. Jest to dla nas ważne wydarzenie, gdyż rozpoczyna cykl zajęć poświęcony diagnozie sprawności fizycznej.

Czytaj dalej

Słoneczna środa 23 maja okazała się piękna nie tylko ze względu na pogodę.

Po zaciętej i pełnej sportowych emocji walce, drużyna chłopców w składzie:

Czytaj dalej

Za niespełna miesiąc ostatni dzwonek oznajmi, że nadszedł czas uczniowskiej laby, odpoczynku i beztroskiej zabawy. Okres ten szczególnie sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości, próbowania nieznanych dotąd rzeczy, często niebezpiecznych, które mogą wpłynąć na całe dalsze życie młodych ludzi.

Czytaj dalej

W dniu 01 czerwca 2018 r. (piątek) świetlica szkolna pracuje w godzinach od 7.30 do 15.30.

Z radością informujemy, że w XIII edycji Miejskiego Konkursu Genealogicznego„ Moja Pomorska Rodzina”  organizowanego przez Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie, Stowarzyszenie Archiwistów Polskich, Pomorskie Towarzystwo Archeologiczne, Urząd Miejski w Gdańsku, oraz Szkołę Podstawową nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy, uczniowie naszej szkoły osiągnęli duży sukces:

Czytaj dalej