Szanowni Państwo

W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kraju zostają zawieszone zajęcia na 2 tygodnie (od 12 marca 2020 roku do 25 marca 2020 roku). To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 • 12 i 13 marca to dni, w których w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze (ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne);
 • od 12 marca br. uczniowie liceum nie przychodzą do szkół;
 • od poniedziałku, 16 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Przygotowują materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu (poprzez GPE, mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży). Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;
 • na bieżąco będą przekazywane do Państwa informacje poprzez dziennik elektroniczny -GPE, stronę internetową szkoły, facebook).
 • Proszę zachęcać dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Dodatkowo oprócz przygotowanych przez nauczycieli materiałów Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępni szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli mają Państwo dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS;
 • Proszę przekazać osobom, które będą opiekować się Państwa dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • Proszę rygorystycznie przestrzegać w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których Państwo przebywacie i śledzić na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Z poważaniem dyrektor ZSSiO

Irena Adamowska


 

Uwaga Rodzice proszę o zapoznanie się z poniższym komunikatem dot. monitoringu wizyjnego w naszej szkole.

ZAŁĄCZNIK

 


UWAGA !!!

OD 1 CZERWCA 2019 ZMIENIŁ SIĘ NR TELEFONU SZKOŁY

(58) 717 10 27

(58) 719 43 16

(58) 719 54 23

INTERNAT ( 58) 719 19 53

 


 

Miesięczne archiwum: Czerwiec 2018

Dnia 21 czerwca 2018r. na terenie naszej szkoły odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową.

Do egzaminu przystąpili uczniowie klas IV, którzy wcześniej zaliczyli cześć teoretyczną.

Część praktyczna to 25 pytań testowych jednokrotnego wyboru, a wynik pozytywny uzyskuje uczeń odpowiadając poprawnie na 20 z nich.

Czytaj dalej

18 czerwca uczniowie z klasy III a  i III  c SP r  wraz z wychowawcami i opiekunem pojechali na wycieczkę klasową do Warzenka.

Wycieczka „POROZRABIAJ Z MINIONKAMI” – przeniosła uczniów w świat prawdziwej zabawy..Minionki – małe, wesołe, żółte stworki wyruszyły z Nami w podróż by znaleźć swojego władcę i przeżyć mnóstwo przezabawnych minionkowych przygód!

Czytaj dalej

Żyjemy w czasie gwałtownych zmian, które objęły także model rodziny. Ten tradycyjny, czyli żyjący w związku małżeńskim biologiczni rodzice plus dziecko, przestał być jedynym obowiązującym.

Czytaj dalej

Rozwód jest jednym z wydarzeń krytycznych dla rodziny. Plasuje się na drugim miejscu na liście najbardziej stresujących zdarzeń w życiu. Statystyki donoszą, że co roku rośnie liczba prowadzonych rzez sądy postępowań rozwodowych. Rozpad małżeństwa jest wyzwaniem dla każdej osoby weń zaangażowanej: dla małżonków, ich rodzin i przyjaciół, ale przede wszystkim dla dzieci.

Czytaj dalej

Depresja nie jest złym zachowaniem, lecz chorobą. Dlatego zachęcam rodziców do pielęgnowania adaptacyjnych postaw wobec choroby dziecka. Jeśli twoje dziecko jest chore na depresję:

Czytaj dalej

Wakacje to czas miłosnych uniesień, ale i zwodów. Co się dzieje kiedy stany te przeżywają nastolatki? To trudne dla samych zainteresowanych i dla ich najbliższych. Tym bardziej więc zakochani młodzi ludzie potrzebują naszego wsparcia.

Czytaj dalej

WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ZAPISANIEM DZIECI na „AKCJE LATO 2018”

PROSZONE SĄ O KONTAKT Z OPIEKUNAMI GRUPY :

 1. GRUPA ŚWIETLICOWA nr. Tel 058 557 94 45 wew .40
 2. Anna Grzyb : anna.grzyb23@wp.pl
 3. Jarosław Rogożewski jarekrogozenski@wp.pl

Nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w ogólnopolskiej kampanii ROWEROWY MAJ, która w roku 2014 została zapoczątkowana przez miasto Gdańsk.

Założenia były proste: zachęcać dzieci i młodzież do ruchu i aktywności, promować zdrowy tryb życia i ekologiczną komunikację, zapobiegać otyłości i innym chorobom cywilizacyjnym. (https://rowerowymaj.eu/edycja-2017/#edition-benefits).

Czytaj dalej

Było głośno, gwarno i radośnie. Uczniowie z naszej szkoły przygotowali wiele różnych zadań sportowych, dzieląc się swoją pasją i promując zdrowy styl życia. Odwiedzili nas wychowankowie pomorskich domów dziecka oraz dzieci z pobliskich przedszkoli. Uczestnicy musieli sprawdzić swe siły w każdej z przygotowanych konkurencji.

Czytaj dalej