UWAGA – WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW XII LO

Kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie Pomorza obejmuje

rekrutacja elektroniczna na stronie:

nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat

REKRUTACJA  JEST MOŻLIWA W TERMINIE

 od 15 czerwca do 22 czerwca 2020r. do godz. 15.00

Terminy obowiązkowych testów sportowych zawarte są w regulaminie rekrutacji XII LO , który znajduje się na stronie szkoły.

Kandydat  zakłada konto i wprowadza dane do systemu, w tym określa preferencje wyboru szkół, oddziałów.

Do obowiązków  Kandydata należy wprowadzenie ocen i osiągnięć odnotowanych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Istnieje możliwość złożenia wniosku wyłącznie drogą elektroniczną pod warunkiem podpisania go poprzez Profil Zaufany  systemu  e-PUAP  Rodzica lub Opiekuna Kandydata.

ZASADY REKRUTACJI

Szanowni Państwo, w związku z zaistniałą sytuacją dot. COVID-19, informujemy, iż w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych istnieje możliwość złożenia wniosku o przyjęcie do szkoły przez kandydata/rodzica elektronicznie.
Wniosek taki, trafi do szkoły, a komisja rekrutacyjna będzie go rozpatrywała tak samo jak wniosek, który został złożony do szkoły w formie papierowej.
Wniosek przesłany elektronicznie będzie można wydrukować i rozpatrywać i przechowywać w postaci papierowej.
Do weryfikacji wniosków przesłanych elektronicznie, komisja rekrutacyjna nie potrzebuje żadnych dodatkowych dostępów (haseł, loginów).

Miesięczne archiwum: Czerwiec 2018

Dnia 21 czerwca 2018r. na terenie naszej szkoły odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową.

Do egzaminu przystąpili uczniowie klas IV, którzy wcześniej zaliczyli cześć teoretyczną.

Część praktyczna to 25 pytań testowych jednokrotnego wyboru, a wynik pozytywny uzyskuje uczeń odpowiadając poprawnie na 20 z nich.

Czytaj dalej

18 czerwca uczniowie z klasy III a  i III  c SP r  wraz z wychowawcami i opiekunem pojechali na wycieczkę klasową do Warzenka.

Wycieczka „POROZRABIAJ Z MINIONKAMI” – przeniosła uczniów w świat prawdziwej zabawy..Minionki – małe, wesołe, żółte stworki wyruszyły z Nami w podróż by znaleźć swojego władcę i przeżyć mnóstwo przezabawnych minionkowych przygód!

Czytaj dalej

Żyjemy w czasie gwałtownych zmian, które objęły także model rodziny. Ten tradycyjny, czyli żyjący w związku małżeńskim biologiczni rodzice plus dziecko, przestał być jedynym obowiązującym.

Czytaj dalej

Rozwód jest jednym z wydarzeń krytycznych dla rodziny. Plasuje się na drugim miejscu na liście najbardziej stresujących zdarzeń w życiu. Statystyki donoszą, że co roku rośnie liczba prowadzonych rzez sądy postępowań rozwodowych. Rozpad małżeństwa jest wyzwaniem dla każdej osoby weń zaangażowanej: dla małżonków, ich rodzin i przyjaciół, ale przede wszystkim dla dzieci.

Czytaj dalej

Depresja nie jest złym zachowaniem, lecz chorobą. Dlatego zachęcam rodziców do pielęgnowania adaptacyjnych postaw wobec choroby dziecka. Jeśli twoje dziecko jest chore na depresję:

Czytaj dalej

Wakacje to czas miłosnych uniesień, ale i zwodów. Co się dzieje kiedy stany te przeżywają nastolatki? To trudne dla samych zainteresowanych i dla ich najbliższych. Tym bardziej więc zakochani młodzi ludzie potrzebują naszego wsparcia.

Czytaj dalej

WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ZAPISANIEM DZIECI na „AKCJE LATO 2018”

PROSZONE SĄ O KONTAKT Z OPIEKUNAMI GRUPY :

  1. GRUPA ŚWIETLICOWA nr. Tel 058 557 94 45 wew .40
  2. Anna Grzyb : anna.grzyb23@wp.pl
  3. Jarosław Rogożewski jarekrogozenski@wp.pl

Nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w ogólnopolskiej kampanii ROWEROWY MAJ, która w roku 2014 została zapoczątkowana przez miasto Gdańsk.

Założenia były proste: zachęcać dzieci i młodzież do ruchu i aktywności, promować zdrowy tryb życia i ekologiczną komunikację, zapobiegać otyłości i innym chorobom cywilizacyjnym. (https://rowerowymaj.eu/edycja-2017/#edition-benefits).

Czytaj dalej

Było głośno, gwarno i radośnie. Uczniowie z naszej szkoły przygotowali wiele różnych zadań sportowych, dzieląc się swoją pasją i promując zdrowy styl życia. Odwiedzili nas wychowankowie pomorskich domów dziecka oraz dzieci z pobliskich przedszkoli. Uczestnicy musieli sprawdzić swe siły w każdej z przygotowanych konkurencji.

Czytaj dalej

FOLDER ZSSiO

JESTEŚMY NA FB

Archiwa