UWAGA !!!

OD 1 CZERWCA 2019 ZMIENIŁ SIĘ NR TELEFONU SZKOŁY

(58) 717 10 27

(58) 719 43 16

(58) 719 54 23

INTERNAT ( 58) 719 19 53

 


 

UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego lub ukończenia szkoły podstawowej i wyników testu ósmoklasisty ,określa preferencje wyboru szkół, zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

- Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji z zachowaniem wskazanych terminów.

- Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

- Przy logowaniu należy pamiętać o dwutorowości , dostępny jest osobny panel dla uczniów kończących  gimnazjum i uczniów kończących  ósmą klasę szkoły podstawowej

Regulamin Rekrutacji 2019/2020

Miesięczne archiwum: Wrzesień 2018

e-Twinning to portal służący międzynarodowemu komunikowaniu się między szkołami w celu  współpracy, opracowywaniu projektów, dzielenia się wiedzą, pomysłami i charyzmą przez nauczycieli i uczniów.

Czytaj dalej

Od 01 października jest zmiana w planie lekcji następujących klas: 1A SP, 2B SP, 4A SP, 5B SP, 7A, 7C, i 3B Gim.
W pozostałych klasach mogły się zmienić sale lekcyjne – prośba o sprawdzenie przez uczniów.

W dniu 26.09.18 r., w ZSSiO  oraz ZSMS miał miejsce Dzień Języków Obcych. W ramach obchodów w szkole Podstawowej ZSSiO w klasach IV-VI oraz klasie VI ZSMS został zorganizowany konkurs na lapbooka o dowolnie wybranym kraju na świecie. Uczniowie przygotowali ponad 120 fantastycznych prac. Komisja szkolna, w skład której weszli uczniowie klas starszych, ostatecznie wybrała i nagrodziła troje uczniów. Wszyscy oni są uczniami klasy IV A.

Czytaj dalej

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku ( 8c SP nr 75 ) pod kierunkiem nauczyciela historii – Marioli Treder wzięli udział w ogólnopolskiej akcji “BohaterOn”. Wysyłaliśmy kartki pocztowe do uczestników powstania warszawskiego (  www.BohaterOn.pl ). Pamiętamy i zachęcamy do wzięcia udziału !

Czytaj dalej

Drodzy rodzice,

proszę zainteresowanych Państwa o zapoznanie się z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 września 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.

Jednocześnie informuję, że Prezydent Miasta Gdańska zarządzeniem z dnia 24 września ustalił termin składania wniosków o udzielenie w/w pomocy  w szkołach, do dnia 4 października 2018 r.

W razie pytań pozostaje do dyspozycji.

                                                                           Agnieszka Wałęsa

Dyrekcja Zespołu Szkol Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku — Oliwie przy ul. Subisława 22 informuje, że dniu 17.09.2018 roku podpisała umowę z podmiotem wcześniej wyłonionym w trybie „negocjacje z ogłoszeniem” na wynajem krótkoterminowy od 01.10.2018r. do 30.09.2021r. pomieszczeń piwnicznych firma ,Alpino” p. Jozef Borczuch.
W okresie objętym umową szkoła nie przewiduje zagospodarowania tych pomieszczeń.

W niedzielę 23.09.2018r nasi pływacy ze szkoły wraz ze starszym rodzeństwem pokazali swoje wielkie serca biorąc udział w zbiórce pieniędzy dla dzieci chorych na mukowiscydozę podczas 56 Biegu Westerplatte. Wielkie gratulacje za zaangażowanie i wytrwałość mimo zmiennej pogody. Na zakończenie było też trochę zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach i kibicowanie wszystkim zawodnikom na trasie. ??

Czytaj dalej

          W dniach 10-14 września w naszej szkole kolejny raz odbywał się Tydzień Demokracji. Odwiedzili nas ciekawi goście. Była lekcja otwarta tzw. debata oksfordzka, teleturniej „ Milionerzy”, Maraton Demokracji i wiele innych. Zaangażowani byli nauczyciele i uczniowie. Poniżej opis działań i fotorelacja:

Czytaj dalej

To nie tylko smutek

Depresja to zaburzenie funkcjonowania całego organizmu – powoduje wiele dolegliwości psychicznych i fizycznych jednocześnie. Sprawia, że u młodej osoby zmienia się sposób myślenia, odczuwania i zachowania. Podstawowymi objawami depresji są:

Czytaj dalej

Szkolny Wolontariat ZSSiO rozpoczął już działania w nowym roku szkolnym 2018/2019.

W środę 12 września 2018 w naszej szkole odbyło się spotkanie organizacyjne dla wolontariuszy The Color Run z koordynatorem Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci panem Oskarem Wójcikiem. Wolontariusze zostali przeszkoleni i będą wspierać sobotni bieg charytatywny.

Czytaj dalej