Miesięczne archiwum: Wrzesień 2018

e-Twinning to portal służący międzynarodowemu komunikowaniu się między szkołami w celu  współpracy, opracowywaniu projektów, dzielenia się wiedzą, pomysłami i charyzmą przez nauczycieli i uczniów.

Czytaj dalej

Od 01 października jest zmiana w planie lekcji następujących klas: 1A SP, 2B SP, 4A SP, 5B SP, 7A, 7C, i 3B Gim.
W pozostałych klasach mogły się zmienić sale lekcyjne – prośba o sprawdzenie przez uczniów.

W dniu 26.09.18 r., w ZSSiO  oraz ZSMS miał miejsce Dzień Języków Obcych. W ramach obchodów w szkole Podstawowej ZSSiO w klasach IV-VI oraz klasie VI ZSMS został zorganizowany konkurs na lapbooka o dowolnie wybranym kraju na świecie. Uczniowie przygotowali ponad 120 fantastycznych prac. Komisja szkolna, w skład której weszli uczniowie klas starszych, ostatecznie wybrała i nagrodziła troje uczniów. Wszyscy oni są uczniami klasy IV A.

Czytaj dalej

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku ( 8c SP nr 75 ) pod kierunkiem nauczyciela historii – Marioli Treder wzięli udział w ogólnopolskiej akcji “BohaterOn”. Wysyłaliśmy kartki pocztowe do uczestników powstania warszawskiego (  www.BohaterOn.pl ). Pamiętamy i zachęcamy do wzięcia udziału !

Czytaj dalej

Drodzy rodzice,

proszę zainteresowanych Państwa o zapoznanie się z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 września 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.

Jednocześnie informuję, że Prezydent Miasta Gdańska zarządzeniem z dnia 24 września ustalił termin składania wniosków o udzielenie w/w pomocy  w szkołach, do dnia 4 października 2018 r.

W razie pytań pozostaje do dyspozycji.

                                                                           Agnieszka Wałęsa

Dyrekcja Zespołu Szkol Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku — Oliwie przy ul. Subisława 22 informuje, że dniu 17.09.2018 roku podpisała umowę z podmiotem wcześniej wyłonionym w trybie „negocjacje z ogłoszeniem” na wynajem krótkoterminowy od 01.10.2018r. do 30.09.2021r. pomieszczeń piwnicznych firma ,Alpino” p. Jozef Borczuch.
W okresie objętym umową szkoła nie przewiduje zagospodarowania tych pomieszczeń.

W niedzielę 23.09.2018r nasi pływacy ze szkoły wraz ze starszym rodzeństwem pokazali swoje wielkie serca biorąc udział w zbiórce pieniędzy dla dzieci chorych na mukowiscydozę podczas 56 Biegu Westerplatte. Wielkie gratulacje za zaangażowanie i wytrwałość mimo zmiennej pogody. Na zakończenie było też trochę zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach i kibicowanie wszystkim zawodnikom na trasie. ??

Czytaj dalej

          W dniach 10-14 września w naszej szkole kolejny raz odbywał się Tydzień Demokracji. Odwiedzili nas ciekawi goście. Była lekcja otwarta tzw. debata oksfordzka, teleturniej „ Milionerzy”, Maraton Demokracji i wiele innych. Zaangażowani byli nauczyciele i uczniowie. Poniżej opis działań i fotorelacja:

Czytaj dalej

To nie tylko smutek

Depresja to zaburzenie funkcjonowania całego organizmu – powoduje wiele dolegliwości psychicznych i fizycznych jednocześnie. Sprawia, że u młodej osoby zmienia się sposób myślenia, odczuwania i zachowania. Podstawowymi objawami depresji są:

Czytaj dalej

Szkolny Wolontariat ZSSiO rozpoczął już działania w nowym roku szkolnym 2018/2019.

W środę 12 września 2018 w naszej szkole odbyło się spotkanie organizacyjne dla wolontariuszy The Color Run z koordynatorem Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci panem Oskarem Wójcikiem. Wolontariusze zostali przeszkoleni i będą wspierać sobotni bieg charytatywny.

Czytaj dalej

Okres dorastania jest czasem, w którym intensywnie kształtuje się tożsamość młodego człowieka. Faza poszukiwania odpowiedzi na pytania, kim jestem, dokąd zmierzam, co jest dla mnie ważne i czego chcę w życiu, nierozerwalnie wiąże się z popełnianiem błędów, a także wymaga zaangażowania i aktywności.

Czytaj dalej

W zakładce PLAN LEKCJI znajduje się aktualny plan zajęć.

Jeżeli zakładka nie pokazuje planu lekcji, prosimy usunąć pliki cookie swojej przeglądarki internetowej.

Część II uczy budowania relacji między dziećmi (rodzeństwem).
Tematyka zajęć obejmuje: naukę radzenia sobie z trudnymi uczuciami dzieci (np. zazdrością między rodzeństwem) i sposobów interwencji w sytuacjach kłótni i konfliktów między dziećmi. Rodzice doskonalą umiejętności wzbudzania ducha współpracy zamiast rywalizacji, unikania  i porównywania rodzeństwa.

Czytaj dalej