Miesięczne archiwum: Październik 2018

„Program „Gotowi do Drogi – Autochodzik” obecny jest w gdańskich szkołach podstawowych oraz przedszkolach od 2012 roku. Biorą w nim udział dzieci w wieku od 6 do 8 lat. Dzięki programowi najmłodsi uczniowie i przedszkolaki uczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie tylko jako piesi, ale również rowerzyści czy pasażerowie.”

Czytaj dalej

UWAGA

PRZYPOMINAMY, IŻ ZGODNIE

Z HARMONOGRAMEM

DZIEŃ 02 LISTOPADA 2018 (piątek)

 JEST DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ

Dyrekcja ZSSiO

Nasza szkoła przyłącza się do projektu „Serce od serca” organizowanego przez Spółkę COPERNICUS w Gdańsku i Pomorskiego Kuratora Oświaty, który ma na celu zapewnienie komfortu pacjentkom z rakiem piersi. Akcja szycia serc ma charakter charytatywny. Wszystkie „serca” trafią do pacjentek, które są odwiedzane przez wolontariuszki Stowarzyszenia Gdańskich Amazonek przed zabiegiem mastektomii.

Czytaj dalej

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie z klasy I A SP biorą  udział w programie edukacyjnym ,, Gotowi do drogi – Autochodzik”, którego celem jest przygotowanie dzieci do samodzielności w ruchu drogowym. Uczestniczymy w tym programie, ponieważ bezpieczeństwo dzieci jest dla nas  najważniejsze. Przez cały rok będziemy skupiać uwagę by chronić, uczyć i rozwijać praktyczne umiejętności naszych uczniów.

Czytaj dalej

Nauczyciele naszej szkoły Jolanta Styp-Rekowska (koordynator projektu) oraz Aleksandra Dobke wzięły udział w międzynarodowym spotkaniu koordynatorów projektu ERASMUS+ w Portugalii. Spotkanie rozpoczęło się zwiedzaniem szkoły oraz oficjalnym powitaniem uczestników przez dyrektora placówki Joao Rafael Almeida Zostaliśmy również zapoznani ze specyfiką pracy szkoły oraz portugalskim systemem edukacji. Następnie każda ze szkół partnerskich przedstawiła wdrożone przez siebie rozwiązania wzorowane na włoskim projekcie: „Pear educatnion” („Edukacja rówieśnicza”).

Czytaj dalej

Dnia 21.10.2018 zawodnicy z klasy Va i VIIa wraz z trenerkami Agnieszką Kasprowicz i Beatą Kamińską byli na warsztatach ,,Otylia Swim Tour” w Łódź. Było tam ponad 300 uczestników.  Nasi pływacy ćwiczyli na lądzie i w wodzie z wybitnymi trenerami, szlifując swoją technikę. Rozmawiali, zadawali pytania najbardziej utytułowanej pływaczce Polski (Otylii Jędrzejczak), na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia i autografy. Trenerzy  mieli  spotkanie z psychologiem sportowym i dietetykiem. Wszyscy wrócili  zmotywowani, pełni nowych doświadczeń i chętni do dalszej pracy.

Czytaj dalej

W dniach 13 – 14 października w sile ponad 100 zawodników uczestniczyliśmy w Międzynarodowych Mistrzostwach Miasta Gdańska. W zawodach tych wzięło udział ok. 700 zawodników z Litwy, Niemiec i Polski.
W klasyfikacji medalowej zajęliśmy drugie miejsce.

Czytaj dalej

24 października  2018 r. uczniowie z klas O – III SP uczestniczyli w  pierwszym, w tym roku szkolnym koncercie  muzycznym z cyklu „Bajnutek”, pt. „ Opowieści o żołnierzach, zwycięstwie i wielkiej radości”.

Podczas koncertu dowiedzieliśmy się o dzielnych żołnierzach, o ich walce, trudach, zwycięstwach i wielkiej radości. Uczniowie usłyszeli piękne pieśni – poważne i radosne – Chopina i Moniuszki, a także piękne piosenki wojskowe, które pomagały zwyciężać naszym bohaterom.

Czytaj dalej

Zakończyła się kolejna jesienna edycja CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH.

Nasi uczniowie startowali w wielu konkurencjach: bieg, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Wielokrotnie zajmowali czołowe miejsca oraz poprawiali swoje rekordy życiowe.

Czytaj dalej

W dniu 18.10.2018r. o godzinie 11.00 odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach uczestniczyło 100 uczniów klas młodszych SP 95, od dzielnej”zerówki” poczynając na uczniach klas 6-tych kończąc. Zawody organizowały Katarzyna Majchrzak, Małgorzata Lewandowicz, Aneta Kańska i Małgorzata  Pogorzelska, Bernard Kwiatkowski.

Czytaj dalej

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków,  dlatego też  uczniowie z klasy I a SP wybrali się do Parku w Oliwie na poszukiwanie jesieni.  Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody, a także obserwowały zwierzęta żyjące w parku.

Czytaj dalej

Dnia 18.10.18 najmłodsi uczniowie naszej szkoły (klasa “0”) uczestniczyli w pierwszych zawodach lekkoatletycznych.Wszyscy zaprezentowali się znakomicie i wrócili do szkoły z pięknymi medalami.

   Zapraszamy Rodziców na spotkanie pt:

„Opuścić zaklęty krąg, czyli jak pomóc osobie uzależnionej oraz sobie”

Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla tych, którzy pozostają w relacjach rodzinnych bądź przyjacielskich, szukają drogi porozumienia z dorosłą osobą zmagającą się z uzależnieniem od alkoholu, innych substancji lub określonych zachowań i chcą pomóc mając na uwadze dobro jej oraz własne.

Czytaj dalej

22  października  2018 r.  dzieci z klasy I a  obejrzały w   Multikinie,  w  Gdańsku  przedstawienie pt.” Pszczółka Maja ”  przygotowane przez   Narodowy Teatr  Edukacji.

Czytaj dalej

Do  świetlicy zawitała jesień. Dzieci różnymi technikami plastycznymi przygotowały prace o tematyce jesiennej.  Najbardziej upodobały sobie  jeże, wykonane z kolorowych jesiennych liści.

Czytaj dalej