Miesięczne archiwum: Marzec 2019

Nabór do klas I Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2019/2020

REGULAMIN SZKOLNEJ KOMISJI REKRUTACYJNEJ ZESPOŁU SZKÓŁ SPORTOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W GDAŃSKU 2019 r.

TEST SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ – GIMNASTYKA SPORTOWA DZIEWCZĄT – SP

TEST SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ – GIMNASTYKA SPORTOWA MĘŻCZYZN – SP

TEST SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ – PŁYWANIE (załącznik nr 1)

Próby Sprawności Fizycznej kl I A Judo (Małe Judo) (1) – (Załącznik nr 2)

ZAŁĄCZNIK NR 3 (LA)

Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących, im. Janusza Kusocińskiego to jedna
z najbardziej utytułowanych szkół, jeśli chodzi o udział wychowanków w najpoważniejszych imprezach sportowych. Warto dodać, iż jej mury opuściło 26 olimpijczyków startujących na letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich, począwszy od 1988 roku. Z dniem 1 września 2017 roku powołany został Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, do którego włączone zostały dwie szkoły mistrzostwa sportowego (G 22-SMS i XI LO-SMS), które wcześniej funkcjonowały w Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku.

Czytaj dalej

Często słyszymy, że trzeba soja pracę wykonywać z pasją. Że wtedy będzie łatwiej, lepiej, przyjemniej….. Jak jednak pogodzić te szczytne ideały z proza codziennego życia?

Czytaj dalej

Bez wątpienia nowe technologie diametralnie zmieniają ludzką rzeczywistość, a co za tym idzie i nasze życie. Dzisiaj już nikt z nas nie wyobraża sobie świta bez Internetu, komputera, komórki – te dobra na stałe zagościły w naszej codzienności. I stały się dla nas zarówno źródłem korzyścią jak i zagrożeń.

Czytaj dalej

W związku z obowiązkowym  dla pracowników ZSSiO szkoleniem dotyczącym udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej informujemy, że zajęcia w świetlicy w dniu 28.03.2019 r. odbywać się mogą do godziny 13:30.

Zajęcia w tym dniu odbywają się wg  poniższego harmonogramu:

ZAJĘCIA W DNIU 28 MARCA 2019

  Czytaj dalej

15 marca 2019roku,odbył się quiz dla uczniów z klas1-3  przebywających tego dnia w świetlicy.Celem quizu było utrwalenie i sprawdzenie wiadomości dotyczących ukształtowania terenu,znajomości krain geograficznych oraz cech charakterystycznych dla poszczególnych regionów Polski.

Czytaj dalej

MINIPORADNIK DLA UCZNIA

Nie warto chodzić na wagary. Choć mogą kusić, tylko powiększają istniejące problemy. Jeżeli masz problem lub wagarujesz i nie wiesz, jak się z tego wyplątać, poproś o pomoc.

Czytaj dalej

Drogi rodzicu! Coraz więcej dzieci i młodzieży popada w depresję. Szczególnie narażone są na nią dzieci, które doświadczyły straty – zmarł jeden z ich rodziców, kolega lub członek bliskiej rodziny, do którego były przywiązane. W grupie ryzyka znajdują się również dzieci cierpiące na zaburzenia uczenia się, uwagi lub zachowania.

Czytaj dalej

Wspólna sprawa szkoły i rodziny

Bycie online jest wyznacznikiem współczesnego życia. Przez Internet komunikujemy się z rodziną i znajomymi, robimy zakupy, rezerwujemy bilety i hotele, załatwiamy sprawy w urzędach, odbywamy szkolenia zawodowe, uczestniczymy w wydarzeniach społeczno- kulturalnych. Jesteśmy obecni w sieci także podczas wykonywania innych czynności, czasem wiec trudno nam określić, ile czasu w niej spędzamy .

Czytaj dalej