Szanowni Państwo

W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kraju zostają zawieszone zajęcia na 2 tygodnie (od 12 marca 2020 roku do 25 marca 2020 roku). To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

  • 12 i 13 marca to dni, w których w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze (ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne);
  • od 12 marca br. uczniowie liceum nie przychodzą do szkół;
  • od poniedziałku, 16 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Przygotowują materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu (poprzez GPE, mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży). Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;
  • na bieżąco będą przekazywane do Państwa informacje poprzez dziennik elektroniczny -GPE, stronę internetową szkoły, facebook).
  • Proszę zachęcać dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Dodatkowo oprócz przygotowanych przez nauczycieli materiałów Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępni szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli mają Państwo dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS;
  • Proszę przekazać osobom, które będą opiekować się Państwa dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • Proszę rygorystycznie przestrzegać w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których Państwo przebywacie i śledzić na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Z poważaniem dyrektor ZSSiO

Irena Adamowska


 

Uwaga Rodzice proszę o zapoznanie się z poniższym komunikatem dot. monitoringu wizyjnego w naszej szkole.

ZAŁĄCZNIK

 


UWAGA !!!

OD 1 CZERWCA 2019 ZMIENIŁ SIĘ NR TELEFONU SZKOŁY

(58) 717 10 27

(58) 719 43 16

(58) 719 54 23

INTERNAT ( 58) 719 19 53

 


 

Miesięczne archiwum: Październik 2019

Informuję o wolnych miejscach w programie „Szkoła dla rodziców” cz. II„Rodzeństwo  bez rywalizacji”

Zajęcia odbywać się będą w Europejskim Centrum Solidarności w terminie od 13.11.2019 r. do 17.12.2019 r. w godz. 16.30. – 19.30.

Uwaga! Zajęcia są skierowane do rodziców, którzy wcześniej ukończyli I część „Szkoły dla Rodziców”.

Szczegółowe informacje i zapisy – Julia Wójcik , tel. 606299555.

Czytaj dalej

W dniach 4, 5 listopada 2019r. będą w naszej szkole wykonywane zdjęcia klasowe zgodnie z harmonogramem podanym w załączniku.

Zdjęcia będą wykonywane w holu na parterze przy basenie.

 

Najmłodsi lekkoatleci naszej szkoły przywitali jesień na sportowo!Uczniowie klas ,,O””-VI sprawdzili swoje możliwości wytrzymałościowe podczas Mistrzostw Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych,które odbyły się 18.10.2019r.
Przy sprzyjającej aurze i w pięknej,leśnej scenerii dzieci ścigały się na dystansie ok.800m.(kl.,,O” na dystansie ok.300m.),w czterech kategoriach wiekowych:

Czytaj dalej

Sztafeta Pływacka – z udziałem młodszych i starszych dzieci, ale również nas – dorosłych – była niewątpliwie wydarzeniem, które cieszyło się ogromną popularnością w Dniu Profilaktyki w ramach projektu „Kręci mnie zdrowie”. Celem Gdańskiego Dnia Profilaktyki w naszej szkole była promocja zdrowia jako stanu dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego. Hasło sztafety brzmiało: „Dzisiaj się wspaniale czuję, bo mi humor dopisuje”.

Czytaj dalej

Ciekawość, poszukiwanie, stawianie pytań i dociekanie odpowiedzi to cechy każdego kreatywnego dziecka. Staramy się je rozwijać łącząc to co piękne, ciekawe i mądre z codziennymi  zajęciami. Znalezienie przyjemności w uczeniu się i poznawaniu świata pozwala na odszukanie swoich pasji, zainteresowań i  ukrytych talentów. To z kolei daje poczucie własnej wartości, pozwala się realizować i daje motywację do dalszej pracy.  Realizując program profilaktyki staramy się odkryć mocne strony dziecka i na nich budować  poczucie własnej wartości i umiejętność stawiania sobie właściwych celów i wyzwań na przyszłość.

Czytaj dalej

Szanowni Państwo,

Zwracamy się z uprzejmą prośbą  o przekazanie linku do  ankiety  rodzicom/ opiekunom dzieci  uczestniczących w  „Programie dla szkół  2018/2019”.  Program ma na celu propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych.  Wypełnienie  krótkiego  formularza  pomoże nam  sprawdzić atrakcyjność i funkcjonalność działań promocyjnych  prowadzonych  przez KOWR w ramach projektu.

Anonimowa ankieta  dostępna  pod linkiem http://www.kowr.gov.pl/ankieta/5  będzie aktywna do 24 listopada br.

Bardzo dziękujemy za pomoc i czas  poświęcony na wypełnienie ankiety.

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku, kl.4a SP nr 75, pod kierunkiem nauczyciela historii – Marioli Treder i trenerki Katarzyny Majchrzak podczas zajęć terenowych nt.”Gdańskie Miejsca Pamięci”, oddali hołd Kapelanowi Solidarności ks.Jerzemu Popiełuszce oraz wszystkim bohaterom dramatycznych zdarzeń Grudnia 1970 r. przy epitafiach/pomniku na Placu Solidarności ( I sem. 2019/2020 r.).

Czytaj dalej

26.10.2019 nasi zawodnicy startowali w Memoriale Andrzeja Pawińskiego w Sopocie. Nasza drużyna zdobyła najwięcej medali na zawodach. Pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej 13 latek zajęła Aleksandra Szargiej, a drugie miejsce Agnieszka Rudomina, wśród chłopców 12 letnich pierwsze miejsce zajął Jakub Olszyński-Seklecki, a wśród 11 letnich trzeci uplasował Mateusz Bieńkowski.

Czytaj dalej

Sezon już w pełni, pierwsza duża impreza za nami. Na zawodach udekorowano też zawodników powołanych w połowie sierpnia do Kadry Narodowej Juniorów w pływaniu na sezon 2019/2020. Z rąk Prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego, Pana Jarosława Chrościelewskiego wręczone zostały Certyfikaty członka Kadry Narodowej w pływaniu . Z naszej szkoły otrzymała Aleksandra Szargiej i Agnieszka Rudomina. W całej imprezie zajęliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Padło mnóstwo rekordów życiowych i kilka świetnych rezultatów jak na początek sezonu.

Czytaj dalej

Odpłatność za obiady
listopad 2019
wynosi:

19 dni x 4,80 zł = 91,20 zł
PŁATNOŚĆ
DO 10-11.2019 r !!!
Tylko opłacenie obiadów pozwoli Tobie
na jego zjedzenie

Poniedziałek  28.10.2019

Zupa ogórkowa 300g
Pierś indyka w sosie śmietanowym z brzoskwiniami i porem 140g
Ryż  220g
Pieczywo
Kompot

Czytaj dalej

Uprzejmie informuje że są jeszcze wolne miejsca w grupie zajęć „ Szkoła dla Rodziców”.

Zajęcia będą się odbywały w czwartki w godz. 17.00 – 20.00 w siedzibie PPP nr 4 w Gdańsku.

Udział w zajęciach oczywiście jest bezpłatny.

                                                                                                      Agnieszka Wałęsa