UWAGA – WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW XII LO

Kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie Pomorza obejmuje

rekrutacja elektroniczna na stronie:

nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat

REKRUTACJA  JEST MOŻLIWA W TERMINIE

 od 15 czerwca do 22 czerwca 2020r. do godz. 15.00

Terminy obowiązkowych testów sportowych zawarte są w regulaminie rekrutacji XII LO , który znajduje się na stronie szkoły.

Kandydat  zakłada konto i wprowadza dane do systemu, w tym określa preferencje wyboru szkół, oddziałów.

Do obowiązków  Kandydata należy wprowadzenie ocen i osiągnięć odnotowanych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Istnieje możliwość złożenia wniosku wyłącznie drogą elektroniczną pod warunkiem podpisania go poprzez Profil Zaufany  systemu  e-PUAP  Rodzica lub Opiekuna Kandydata.

ZASADY REKRUTACJI

Szanowni Państwo, w związku z zaistniałą sytuacją dot. COVID-19, informujemy, iż w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych istnieje możliwość złożenia wniosku o przyjęcie do szkoły przez kandydata/rodzica elektronicznie.
Wniosek taki, trafi do szkoły, a komisja rekrutacyjna będzie go rozpatrywała tak samo jak wniosek, który został złożony do szkoły w formie papierowej.
Wniosek przesłany elektronicznie będzie można wydrukować i rozpatrywać i przechowywać w postaci papierowej.
Do weryfikacji wniosków przesłanych elektronicznie, komisja rekrutacyjna nie potrzebuje żadnych dodatkowych dostępów (haseł, loginów).

Miesięczne archiwum: Grudzień 2019

DRODZY RODZICE/OPIEKUNOWIE
przypominamy, że 2 i 3 stycznia są dniami wolnymi w naszej szkole.

Zdrowych , Pogodnych i Radosnych

Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego,

Lepszego Nowego Roku 2020

życzą Państwu

Dyrekcja oraz Pracownicy ZSSiO

🎊🎉Miło nam poinformować, że Eko Choinka wykonana przez klasę 2b SP zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Aquapark. 🎉🎊
🎳W nagrodę w nowym roku wybieramy się na kręgielnię.🎳

Opracowała: Karolina Golińska

ŻEBY UCZEŃ CZUŁ SIĘ BEZPIECZNIE

Jak budować relacje w oparciu o konstruktywną komunikację?

Człowiek w każdym momencie swojego życia funkcjonuje w określonej przestrzeni, która ma ogromny wpływ na jego rozwój, zarówno poznawczy, jak i społeczny i emocjonalny. Może ona wyzwalać pozytywna energie, powodować, ze chce się chcieć, ale może również ograniczać i zniechęcać, skutkować utratą Wiery we własne możliwości. Dlatego dla optymalnego rozwoju istotne jest, by przestrzeń ta była bezpieczna, pozytywna, sprzyjała refleksji, zaangażowaniu i pracy z zachowaniem zasad poufności.

Czytaj dalej

Grudzień 2019 r. – w Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku odbyły się spotkania, w związku z obchodami “49.Rocznicy Grudnia 1970″, z świadkiem historii – działaczem konspiracji solidarnościowej Krzysztofem Kruszyńskim nt.” Pamięć o Bohaterach Grudnia 1970. Wydarzenia grudnia 1970 r. oczyma studenta Uniwersytetu Gdańskiego”. W tym interesującym wydarzeniu, które składało się z dwóch części : wykładu oraz wywiadu z gościem, wzięli udział uczniowie z : SP nr 75, XII LO.

Czytaj dalej

Dyrekcja Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących zawiadamia, że jak co roku podczas ferii zimowych w terminie 13.01.2020 – 24.01.2020 na terenie placówki organizujemy półkolonie dla dzieci ze szkoły podstawowej.

Zapraszamy osoby zainteresowane taką formą spędzenia ferii .

Zapisy i szczegóły u organizatorów :

I g Anna Grzyb 13 – 17.01.2020

II g. Małgorzata Nowak 13 – 17.01.2020

III g. Izabela Olejniczak 13-17.01.2020

IV g. Agnieszka Kasprowicz 13-17.01.2020

V g. Karolina Golińska 13 – 17.01.2020 , 20-24.01.2020

VI g. Aleksandra Machola 20-24.01.2020

 

Klasa II a SP uczestniczyła w warsztatach psychologicznych pt. „ Emocje”. Warsztaty prowadzone były przez panią Bernardę Gabryś z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 4i składały się z cyklu dwóch spotkań 2 godzinnych.

Podczas zajęć uczniowie zapoznawali się z różnymi emocjami oraz z podstawowymi etapami strategii  radzenia sobie z nim. Szczególny nacisk został położony na umiejętność  opanowywania negatywnych emocji takich jak złość czy agresja.

Czytaj dalej

🎄🎄Eko Choinka klasy 2B SP🎄🎄

Dzieci z klasy 2b SP przez ostatnie dni dzielnie pracowały nad projektem Eko Choinki. Praca została wykonana z materiałów ekologicznych poddawanych recyclingowi.
Choinka bierze udział w konkursie organizowanym przez Aquapark Sopot.
Jednym z etapów jest głosowanie na portalu społecznościowym.
Zachęcamy do oddania głosu na naszą Eko Choinkę 🙂
Karolina Golińska

Czytaj dalej

FOLDER ZSSiO

JESTEŚMY NA FB

Archiwa