Szanowni Państwo

W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kraju zostają zawieszone zajęcia na 2 tygodnie (od 12 marca 2020 roku do 25 marca 2020 roku). To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

  • 12 i 13 marca to dni, w których w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze (ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne);
  • od 12 marca br. uczniowie liceum nie przychodzą do szkół;
  • od poniedziałku, 16 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Przygotowują materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu (poprzez GPE, mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży). Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;
  • na bieżąco będą przekazywane do Państwa informacje poprzez dziennik elektroniczny -GPE, stronę internetową szkoły, facebook).
  • Proszę zachęcać dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Dodatkowo oprócz przygotowanych przez nauczycieli materiałów Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępni szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli mają Państwo dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS;
  • Proszę przekazać osobom, które będą opiekować się Państwa dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • Proszę rygorystycznie przestrzegać w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których Państwo przebywacie i śledzić na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Z poważaniem dyrektor ZSSiO

Irena Adamowska


 

Uwaga Rodzice proszę o zapoznanie się z poniższym komunikatem dot. monitoringu wizyjnego w naszej szkole.

ZAŁĄCZNIK

 


UWAGA !!!

OD 1 CZERWCA 2019 ZMIENIŁ SIĘ NR TELEFONU SZKOŁY

(58) 717 10 27

(58) 719 43 16

(58) 719 54 23

INTERNAT ( 58) 719 19 53

 


 

Miesięczne archiwum: Grudzień 2019

DRODZY RODZICE/OPIEKUNOWIE
przypominamy, że 2 i 3 stycznia są dniami wolnymi w naszej szkole.

Zdrowych , Pogodnych i Radosnych

Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego,

Lepszego Nowego Roku 2020

życzą Państwu

Dyrekcja oraz Pracownicy ZSSiO

🎊🎉Miło nam poinformować, że Eko Choinka wykonana przez klasę 2b SP zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Aquapark. 🎉🎊
🎳W nagrodę w nowym roku wybieramy się na kręgielnię.🎳

Opracowała: Karolina Golińska

ŻEBY UCZEŃ CZUŁ SIĘ BEZPIECZNIE

Jak budować relacje w oparciu o konstruktywną komunikację?

Człowiek w każdym momencie swojego życia funkcjonuje w określonej przestrzeni, która ma ogromny wpływ na jego rozwój, zarówno poznawczy, jak i społeczny i emocjonalny. Może ona wyzwalać pozytywna energie, powodować, ze chce się chcieć, ale może również ograniczać i zniechęcać, skutkować utratą Wiery we własne możliwości. Dlatego dla optymalnego rozwoju istotne jest, by przestrzeń ta była bezpieczna, pozytywna, sprzyjała refleksji, zaangażowaniu i pracy z zachowaniem zasad poufności.

Czytaj dalej

Grudzień 2019 r. – w Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku odbyły się spotkania, w związku z obchodami “49.Rocznicy Grudnia 1970″, z świadkiem historii – działaczem konspiracji solidarnościowej Krzysztofem Kruszyńskim nt.” Pamięć o Bohaterach Grudnia 1970. Wydarzenia grudnia 1970 r. oczyma studenta Uniwersytetu Gdańskiego”. W tym interesującym wydarzeniu, które składało się z dwóch części : wykładu oraz wywiadu z gościem, wzięli udział uczniowie z : SP nr 75, XII LO.

Czytaj dalej

Dyrekcja Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących zawiadamia, że jak co roku podczas ferii zimowych w terminie 13.01.2020 – 24.01.2020 na terenie placówki organizujemy półkolonie dla dzieci ze szkoły podstawowej.

Zapraszamy osoby zainteresowane taką formą spędzenia ferii .

Zapisy i szczegóły u organizatorów :

I g Anna Grzyb 13 – 17.01.2020

II g. Małgorzata Nowak 13 – 17.01.2020

III g. Izabela Olejniczak 13-17.01.2020

IV g. Agnieszka Kasprowicz 13-17.01.2020

V g. Karolina Golińska 13 – 17.01.2020 , 20-24.01.2020

VI g. Aleksandra Machola 20-24.01.2020

 

Klasa II a SP uczestniczyła w warsztatach psychologicznych pt. „ Emocje”. Warsztaty prowadzone były przez panią Bernardę Gabryś z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 4i składały się z cyklu dwóch spotkań 2 godzinnych.

Podczas zajęć uczniowie zapoznawali się z różnymi emocjami oraz z podstawowymi etapami strategii  radzenia sobie z nim. Szczególny nacisk został położony na umiejętność  opanowywania negatywnych emocji takich jak złość czy agresja.

Czytaj dalej

🎄🎄Eko Choinka klasy 2B SP🎄🎄

Dzieci z klasy 2b SP przez ostatnie dni dzielnie pracowały nad projektem Eko Choinki. Praca została wykonana z materiałów ekologicznych poddawanych recyclingowi.
Choinka bierze udział w konkursie organizowanym przez Aquapark Sopot.
Jednym z etapów jest głosowanie na portalu społecznościowym.
Zachęcamy do oddania głosu na naszą Eko Choinkę 🙂
Karolina Golińska

Czytaj dalej