5 niepokojących zachowań mężczyzn na pierwszych randkach

5 niepokojących zachowań mężczyzn na pierwszych randkach
Autor Łukasz Adamek
Łukasz Adamek13.05.2024 | 3 min.

Pierwsze randki budzą emocje, ale też zakłopotanie i lekki stres. W tych warunkach nowy partner może jeszcze nie czuć się w pełni sobą i starać się kontrolować. Warto więc podejść do sprawy jak detektyw i wypatrywać niepokojących sygnałów rzucających światło na jego prawdziwą naturę. Wystarczy przyjrzeć się reakcjom mężczyzny na stresujące sytuacje, odmowy, a nawet jego stosunkowi do byłych. To nieoceniona wskazówka, jak on będzie się zachowywać w przyszłym związku.

Jak rozpoznać niepokojące zachowania partnera na randce?

Pierwsze randki to czas poznawania kogoś nowego, ale też prawdziwy sprawdzian, jak ta osoba będzie się zachowywać w przyszłym związku. Oczywiście nie każdy od razu pokaże swoją prawdziwą naturę, ale dobrze jest wyłapać czerwone flagi, które mogą świadczyć o trudniejszym charakterze.

Jak to zrobić? Najlepiej przyjrzeć się reakcjom partnera na stresujące sytuacje. Czy wtedy przechodzi do konfrontacji i daje się ponieść emocjom? A może umie szybko znaleźć rozwiązanie i załagodzić problem? To ważna wskazówka, jak będzie radzić sobie z przyszłymi trudnościami we wspólnym życiu.

Warto też zauważyć, jak mężczyzna reaguje na zwykłe "nie". Niektórzy źle znoszą sprzeciw i od razu się denerwują. Jeśli twój potencjalny partner szybko się irytuje, gdy się w czymś nie zgadzacie, to może być zachowanie męczyzny do unikania.

Wyłap jego reakcje w stresujących sytuacjach

Życie obfituje w stresujące sytuacje, na które musimy się co chwila przygotowywać. Jak sobie z nimi poradzi twój nowy znajomy? Pierwsza randka to dobra okazja, by wyłapać niepokojące sygnały.

Idealnym momentem będzie, gdy wydarzy się coś nieplanowanego - jak nieporozumienie z obsługą czy inną osobą. Wtedy będziesz mogła podejrzeć prawdziwą twarz partnera, a nie tylko tę, którą chce ci pokazać.

Zwróć uwagę, czy załagadza sprawę dyplomatycznie, czy od razu przechodzi do rękoczynów. Warto też przyjrzeć się, jakie słowa i ton głosu wówczas używa. Jeśli od razu się obraża i nie panuje nad emocjami, to może być dla ciebie czerwona flaga.

  • Czy wydaje się spięty, zdenerwowany?
  • Czy reaguje agresywnie na drobne przeszkody?
  • A może jest wręcz przeciwnie - za bardzo zobojętniały?

Wychwycenie takich zachowań na wczesnym etapie związku pozwoli ci lepiej ocenić, czy na pewno chcesz się w niego angażować.

Czytaj więcej: Niezwykłe techniki psychoterapii przez ekspresję ciała. Poznaj zaskakujące korzyści

Zwróć uwagę, jak on się zachowuje, gdy otrzyma "nie"

Zdjęcie 5 niepokojących zachowań mężczyzn na pierwszych randkach

Każdy w życiu co jakiś czas musi przełknąć gorzką pigułkę odmowy. Dla niektórych jest to jednak wyjątkowo trudne, zwłaszcza jeśli od małego byli przyzwyczajani do spełniania wszystkich zachcianek.

Dlatego przyjrzyj się, jak twój potencjalny partner reaguje na "nie" podczas randki. Czy się obraża i robi awanturę? A może stara się przekonywać cię na siłę, nie przyjmując do wiadomości twojej decyzji? To bardzo niepokojące sygnały.

W zdrowej relacji należy uszanować wybory drugiej osoby. Jeśli ktoś tego nie robi i zachowuje się jak rozkapryszone dziecko, zastanów się, czy na pewno chcesz być z taką osobą.

Zwracając uwagę na takie zachowania u mężczyzn na pierwszych randkach, sprawisz, że w przyszłości unikniesz wielu rozczarowań i przykrych niespodzianek.

Najczęściej zadawane pytania

Nie zawsze można od razu kogoś skreślać z powodu pojedynczych zachowań. Pamiętaj jednak, że jeśli widzisz wiele niepokojących sygnałów, to znak, że warto się zastanowić, czy naprawdę chcesz się bardziej angażować. Zachowaj czujność i nie bagatelizuj poważnych przypadków.

Nie skreślaj go od razu po jednej randce. Daj sobie i jemu więcej czasu, by lepiej was poznać. Jeśli jednak pewne zachowania będą się utrzymywać i naprawdę cię niepokoić, lepiej zakończ znajomość, zanim jeszcze bardziej się zaplączecie.

Najlepiej obserwować, jak radzi sobie w nieplanowanych, trudnych sytuacjach. Zwróć uwagę, czy zachowuje spokój, czy stara się załagodzić problem, czy może od razu przechodzi do konfrontacji i rzucania oskarżeniami. Ta reakcja dużo powie o jego naturze.

Zdecydowanie nie, to byłby zbyt jednostronny ogląd sytuacji. Najważniejsze jest całościowe wrażenie, jakie na tobie zrobi partner - zarówno to, co w nim cenisz, jak i to, co cię niepokoi. Oba aspekty składają się na pełen obraz tej osoby.

Najlepiej zrobić to delikatnie i szczerze, bez oskarżeń. Powiedz, że zauważyłaś jakieś zachowanie, które cię zaniepokoiło i prościsz o wyjaśnienie. Daj mu szansę na obronę, ale też uważnie posłuchaj, co ma do powiedzenia. Następnie zdecyduj, czy chcesz dać mu jeszcze jedną szansę.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rok osobisty 4 - Dowiedz się więcej o 4 roku numerologicznym i jak go wykorzystać
  2. Buddyjski mnich i hiszpański psycholog zdradzają sprawdzone sposoby na szczęśliwe życie
  3. Najlepsze podłoże pod basen w ogrodzie - porady na co pod basen stelażowy
  4. Odkryj znaczenie Całowania w Czoło - Sekretne Sygnały Miłości i Szacunku
  5. Każda strata to nowy początek: dzieciństwo, młodość, uroda, praca - zmiany, które na nowo nas definiują.
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Łukasz Adamek
Łukasz Adamek

Jestem trenerem i motywatorem. Moją pasją jest zarażanie innych miłością do sportu i aktywności fizycznej. Dzielę się poradami, jak zacząć przygodę z treningiem, dobierać ćwiczenia, planować diety. Moje artykuły pełne są konkretnych wskazówek ułatwiających rozpoczęcie podróży do zdrowia i dobrej kondycji.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły