90 lat Oświaty Oliwy – pod takim hasłem odbyło się święto oświaty w gościnnych murach zabytkowego V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku – Oliwie. I my tam byliśmy 18 listopada 2016 roku i dołożyliśmy małą cegiełkę do tych uroczystości.

Przygotowaliśmy stanowisko z kronikami naszej szkoły, pucharami oraz z prezentacjami multimedialnymi przygotowanymi przez poszczególne dyscypliny sportowe. Trener piłki ręcznej Jakub Bonisławski oprócz prezentacji wystawił również swoich zawodników, którzy w strojach klubowych opowiadali o szkole. Dyrektor Tomasz Dancewicz oraz pani Iwona Puchalska wspomogli nas swoimi filmikami o gimnastyce , natomiast pokaz slajdów trenera Maćka Ratajczaka o patronie i naszych olimpijczykach przybliżył ZSSiO obecnym na auli gościom.

Nie zabrakło też łyżwiarek, koszykarek, lekkoatletów i piłkarzy nożnych, którzy z wielką ochotą wkroczyli z pucharami na scenę – by zaprezentować różnorodność dyscyplin sportowych i jednocześnie zaprosić do nas za rok (na obchody 60- lecia szkoły).

Mieliśmy również okazję wysłuchać świetnych recitali uczniów V LO oraz wystąpień zaproszonych gości. Byli wśród nich przedstawiciele oliwskich przedszkoli, szkół ,uczelni wyższych, bibliotek oraz władz miasta i kuratorium.
Czas przygotowywać się do następnych uroczystości…..

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego
Danuta Uranowska i Iwona Skorecka