Szanowni Państwo

W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kraju zostają zawieszone zajęcia na 2 tygodnie (od 12 marca 2020 roku do 25 marca 2020 roku). To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

  • 12 i 13 marca to dni, w których w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze (ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne);
  • od 12 marca br. uczniowie liceum nie przychodzą do szkół;
  • od poniedziałku, 16 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Przygotowują materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu (poprzez GPE, mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży). Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;
  • na bieżąco będą przekazywane do Państwa informacje poprzez dziennik elektroniczny -GPE, stronę internetową szkoły, facebook).
  • Proszę zachęcać dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Dodatkowo oprócz przygotowanych przez nauczycieli materiałów Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępni szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli mają Państwo dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS;
  • Proszę przekazać osobom, które będą opiekować się Państwa dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • Proszę rygorystycznie przestrzegać w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których Państwo przebywacie i śledzić na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Z poważaniem dyrektor ZSSiO

Irena Adamowska


 

Uwaga Rodzice proszę o zapoznanie się z poniższym komunikatem dot. monitoringu wizyjnego w naszej szkole.

ZAŁĄCZNIK

 


UWAGA !!!

OD 1 CZERWCA 2019 ZMIENIŁ SIĘ NR TELEFONU SZKOŁY

(58) 717 10 27

(58) 719 43 16

(58) 719 54 23

INTERNAT ( 58) 719 19 53

 


 

POSZUKAJMY WOKÓŁ SIEBIE OSÓB, KTÓRYM NAGLE ŚWIAT ZAWALIŁ SIĘZ POWODU UTRATY PRACY.

Znacie się Państwo – jako rodzice Krysi, Basi czy Wojtka. Zadzwońcie do siebie wzajemnie z życzeniami świątecznymi i zapytajcie po prostu „co u was słychać?”. Porozmawiajcie dłużej.

Czasami nawet niewielka pożyczka może znaczyć bardzo wiele dla kogoś, kogo znacie. Może uda się znaleźć dla znajomego pracę? Czy polecić kogoś koledze, który szuka pracownika?

Wierzę, że jest wiele dobra w nas.

Zadzwońcie do siebie przed świętami i zapytajcie: „co słychać?”

Alicja Kokorzycka – pedagog szkolna.

Szanowni Państwo,

w związku z obecną, trudną dla nas wszystkich sytuacją panującej epidemii, staramy się zadbać o to, żeby każdy i każda osoba zamieszkująca w Gdańsku miała dostęp do bieżącej informacji oraz oferowanego w naszym mieście wsparcia. Dlatego, razem z Radą Imigrantów i Imigrantek, postanowiliśmy zająć się tłumaczeniem i rozpowszechnianiem bieżącej informacji dla osób, które mają trudności ze zrozumienie języka polskiego.

Czytaj dalej

Informacja dotycząca rekrutacji do internatu na rok szkolny 2020/2021 zostanie umieszczona na początku czerwca 2020 r.

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku, 4a SP nr 75, wzięli udział w “Ogólnopolskiej Akcji – Kartka Dla Medyka” rysując, tworząc kartki w podziękowaniu lekarzom ( pielęgniarkom, Służbie Zdrowia ) za ich trudną pracę w ekstremalnych teraz warunkach.

Czytaj dalej

ZBLIŻA SIĘ WIELKANOC,KTÓRA BĘDZIE INNA NIŻ DOTYCHCZAS,ALE WARTO SPĘDZIĆ CZAS Z DZIEĆMI CZYTAJĄC WSPÓLNIE O POLSKICH TRADYCJACH WIELKANOCNYCH I WYKONUJĄC ŚWIĄTECZNE OZDOBY.

Czytaj dalej

W OBECNEJ SYTUACJI CHCEMY POMÓC DZIECIOM I RODZICOM,ABY CZAS BYCIA RAZEM DOSTARCZYŁ POZYTYWNYCH EMOCJI.NIECH TO BĘDZIE ,MIMO WSZYSTKO, CZAS ZABAWY I WIĘZI.

Czytaj dalej