Zwracam się do Państwa z prośbą o zaangażowanie się w Ogólnopolską Akcję Rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego – KOMÓRKOMANIA, która w tym roku szkolnym jest przeprowadzana w trójmiejskich szkołach oraz w całym województwie pomorskim w porozumieniu z Pomorskim Kuratorium Oświaty. Nasz Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących po raz drugi bierze w niej udział.

Czytaj dalej

– jak z nim walczyć?

Zaburzenia związane z graniem w gry komputerowe znalazły się w najnowszej edycji klasyfikacji chorób ICD-11 opublikowanej właśnie przez Światową Organizację Zdrowia. Nie ulega wątpliwości, że istnieje wiele przesłanek przemawiających za słusznością tej decyzji.

Czytaj dalej

Polscy nauczyciele z Wolnego Miasta Gdańska i Pomorza zamordowani w czasie II wojny światowej do końca bronili honoru polskiego nauczyciela. Tradycyjnie 11 października w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Gdańsku hołd oddali im także nasi uczniowie.

Czytaj dalej

TYDZIEŃ EUROPEJSKI NA CYPRZE W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU ERASMUS+

W dniach 5-12 października 2018 uczniowie ZSSiO: piłkarze ręczni – Jakub Majkowski, Michał Jaszczak (klasa III A LO), piłkarka ręczna – Paulina Walczyk (klasa III B LO) oraz piłkarz nożny Jacek Kołodziej (klasa III C LO) wraz z opiekunami panią Aleksandrą Dobke (koordynator projektu) oraz Jolantą Styp-Rekowską uczestniczyli w Tygodniu Europejskim na Cyprze. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu KA 2 2017-1-PL01-KA219-038601_1 „Skuteczna edukacja – lepsza przyszłość”.

Czytaj dalej

Rozmowy o seksie z nastolatkami zawsze były trudne. A teraz doszło nowe wyzwanie. Jak sprostować nie zawsze prawdziwą wiedzę o życiu intymnym, którą czerpią z sieci?

Kiedy chcemy obrazowo wyjaśnić coś dziecku, Internet może być w tym przydatny. Ale informacji o seksie nastolatki zwykle szukają w nim na własna rękę. I tu pojawia się problem, ponieważ większość z nich trafia na strony pornograficzne lub takie, które z rzetelna wiedzą nie maja nic wspólnego. Niestety na podstawie niewiarygodnych lub obliczonych na szokowanie źródeł, młodzież wyrabia sobie fałszywy obraz tego, jak wygląda miłość fizyczna. Dlatego dobrze skorygować ich wyobrażenia.

Czytaj dalej

4.10.2018 najmłodsi lekkoatleci naszej szkoły startowali w Sztafetowych Biegach Przełajowych.W składzie reprezentacji znaleźli się następujący uczniowie:

Czytaj dalej

NISZCZONE Z MIŁOŚCI

Za to, że podskakuje, że nie słucha, że zrobiło coś nie tak, albo czegoś nie zrobiło. Daje się dziecku w pupę albo w twarz. Krzyczy się na nie, wyzywa, straszy, że się je za karę wyrzuci z domu.

Czytaj dalej

W miniony czwartek, tj. 04.10.2018 młodzież z klasy VIa wraz z wychowawczynią Panią Agatą i trenerką Anią pojechała na wycieczkę do Łapalic do Zagroda Sołtysówka Agroturystyczne Gospodarstwo Rolne Adam Marzena Dejk. Dzieci miały okazję wyrobić własnoręcznie ciasto na pyszne bułki, zwiedzać Ranczo z różnymi zwierzętami, karmić kucyka, kozy i króliki, a później namalować na drewnie ulubione zwierzątko.

Czytaj dalej

Dzieci bawią się, uczą i dojrzewają w Internecie. Dorośli chcieliby im towarzyszyć. Nie wiedzą tylko jak.

Dzieci bawią, uczą się i dojrzewają w sieci. Nie dzielą świata na realny i wirtualny. Rodzice powinni nauczyć się, jak im w tym świecie mądrze asystować. Problem w tym, że rodzice nie mają pojęcia, jak to zrobić.

Czytaj dalej