UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

BEZPIECZNIE W RODZINIE – bezpłatna pomoc psychologiczna i prawna dla osób uwikłanych w przemoc w rodzinie

To propozycja dla mieszkańców Gdańska borykających się z problemem przemocy w rodzinie.

Celem porad prawnych jest umożliwienie osobom mającym trudności w dotarciu do poradnictwa prawnego profesjonalnej pomocy prawej.

Porady psychologiczne mają na celu odzyskanie nadziei na zmianę sytuacji życiowej przez osobę krzywdzoną, wzmocnienie swoich zasobów , sił i możliwości ochrony przed przemocą, poznanie własnych spraw i sposobów egzekwowania ich, a także odbudowanie poczucia własnej wartości oraz odzyskanie poczucia wpływu na własne życie.

Porady odbywają się w każdą środę w godzinach 16.00 – 20.00 po uprzednim umówieniu się drogą mailową: spps.gdansk@gmail.com bądź telefoniczną 733 522 773
Agnieszka Wałęsa