LEKKOATLETYKA

Październikowe biegi przełajowe przebiegły pomyślnie pomimo jesiennej aury i trudnej sytuacji epidemiologicznej. W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, na starcie pojawili się wszyscy lekkoatleci szkoły podstawowej 1-6. Jak co roku gościem specjalnym zawodów była nasza klasa “0”. Po krótkim powitaniu i przedstawieniu przebiegu zawodów, dzieci udały się na przejście trasy, po czym rozgrzały mięśnie uczestnicząc w rozgrzewce pod czujnym okiem trenera Huberta Chmielaka.

Czytaj dalej

Od kilku lat nie udało się osiągnąć najmłodszym lekkoatletkom tego,czego 13.10.2020r. dokonały dziewczynki z kl.VIB(podopieczne Anety Kańskiej).W Finale Wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych dziewczyny wywalczyły BRĄZOWY MEDAL !!! Ogromne emocje towarzyszyły ich heroicznej walce o każdy metr ! To niesamowite ile siły i ambicji jest w tych,,małych ciałem,ale wielkich duchem”dziewczynkach!

Czytaj dalej

Jak widać po rywalizacji drużyn w biegach sztafetowych złoto ciągnie do złota. Chłopcy nabrali apetytu po środowym zwycięstwie swoich koleżanek i jak przystało na sportowców zrobili, w czwartkowe przedpołudnie, wszystko jak się okazało SUPER.

Skład chłopców był bardziej skomplikowany. Zespół tworzyli uczniowie klas: VI B, VI D i VII B.

Mimo, że byli z różnych klas na starcie stanowili jedną drużynę, pomagali sobie dopingując i zagrzewając swoich kolegów do jeszcze większego wysiłku. Efektem ich zmagań okazało się wejście na najwyższy stopień podium i tytuł Mistrzów Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Tym samym również zapewnili sobie awans do Igrzysk Wojewódzkich.

Czytaj dalej

Chłopcy z SP 75 klasy 7-8 ZSSiMS brązowymi medalistami Gdańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 8.10.2020 na Gdańskiej Zaspie.
Skład zespołu:
1. Szwedka Emanuel –  trener Maciej Ratajczak
2. Ptasiński Bartosz – trener Aleksandra Walczak
3. Kozieł Jakub- trener Ryszard Kański
4. Beling Jan – trener Maciej Ratajczak
5.  Novoselskyi Kyrylo – trener Maciej Ratajczak
6. Chmielewski-Hampel Tomasz – trener Tomasz Krawczak
7. Bojanowski Bartosz – rezerwa – trener Ryszard Kański
8. Zakrzewski Jakub – rezerwa – trener Tomasz Krawczak
  Gratulacja dla zawodników i trenerów ZSSiMS
Chłopcy z XII LO ZSSiMS Złotymi medalistami Gdańskiej Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 8.10.2020 na Gdańskiej Zaspie.
“Złoty  skład to “:
1. Kortas Mateusz –  trener Krzysztof Szałach
2. Marszk Daniel – trener Krzysztof Szałach
3. Wawrzyniak Alan- trener Tomasz Krawczak
4. Chlebicki Stanisław – trener Tomasz Krawczak
5.  Sztejter Jakub – trener Krzysztof Szałach
6. Megier Maciej – trener Krzysztof Szałach
7. Łowicki Michał – rezerwa – trener Maciej Ratajczak
8. Majchrzak Wiktor – rezerwa – trener Tomasz Krawczak
  Gratulacja dla zawodników i trenerów ZSSiMS

Początek nowego roku szkolnego to pasmo sukcesów najmłodszego pokolenia lekkoatletów z naszej szkoły.
Po wspaniałych startach w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych odnieśliśmy kolejny wielki sukces.
Dziewczynki z klasy VI B (podopieczne Anety Kańskiej) 7.10.2020r. stanęły na najwyższym stopniu podium zdobywając tytuł Mistrzyń Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych i zapewniając sobie awans do Igrzysk Wojewódzkich.
Dziewczyny objęły prowadzenie na pierwszej zmianie i nie oddały go już do końca,przyprawiając o łzy szczęścia swoją trenerkę 🙂 Ich hart ducha i wspaniała sportowa postawa zasługują na podziw i szacunek.

Czytaj dalej

Dziewczęta z SP 75 ZSSiMS zajęły 4 miejsce Gdańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 7.10.2020 na Gdańskiej Zaspie.
skład sztafety:
1. Cholewińska Marta – trener Ryszard Kański
2. Domżalska Lena – trener Tomasz Krawczak
3. Morawska Alicja – trener Aleksandra Walczak
4. Niziołek Zuzanna – trener Tomasz Krawczak
5. Szymankiewicz Olivia – rezerwa – trener Aleksandra Walczak
6. Troll Karolina – trener Tomasz Krawczak
7. Wasiluk Wiktoria – rezerwa – trener Aleksandra Walczak
8. Wiktor Wiktoria – trener Aleksandra Walczak

Gratulacja dla zawodniczek i trenerów ZSSiMS

Dziewczęta z XII LO ZSSiMS Złotymi medalistkami Gdańskiej Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 7.10.2020 na Gdańskiej Zaspie.
“Złotka” w składzie:
1. Bańkiewicz Paulina – rezerwowa –  trener Anna Sękowska
2. Glaza Julia – trener Anna Sękowska
3. Hildebrand Joanna – rezerwowa – trener Tomasz Krawczak
4. Jarocka Alicja – trener Tomasz Krawczak
5. Kania Anastazja – trener Ryszard Kański
6. Krzyżanowska Weronika – trener Tomasz Krawczak
7. Milewska Marta – trener Tomasz Krawczak
8. Sławińska Paulina – trener Tomasz Krawczak
  Gratulacja dla zawodniczek i trenerów ZSSiMS

3 października 2020 roku  odbyły się  PZLA Mistrzostwa Polski w Sztafetach w Łodzi.

Hubert Kozelan (100m), Michał Łowicki (300m) i Wiktor Majchrzak (400m) wywalczyli SREBRNY MEDAL w sztafecie szwedzkiej U18 (100-200-300-400). Rywalizacja odbywała się między zespołami wojewódzkimi.

W sztafecie uczestniczył również kolega z Chojnic Fojuth Kacper (200m).

Złote medalistki wojewódzkiej szwedzkiej sztafety U16 Nadia Smoroń (200m), Julia Glaza (300m)
Gratulacje 👏👏👏

W niedzielę 20 września w Karpaczu odbył się Mecz Międzynarodowy Polska – Czechy w lekkiej atletyce w kategorii juniora.
Nasz kraj reprezentowała trójka naszych uczniów – zawodników:
Julia Chycińska rzut dyskiem II miejsce 42,34 – trener Aleksandra Walczak
Eryk Kołodziejczak rzut oszczepem I miejsce 68,22 – trener Leszek Walczak
Agata Boraczyńska skok o tyczce V miejsce 3,65 – trener Szymczak Edward

FOLDER ZSSiO

JESTEŚMY NA FB

Archiwa