UWAGA !!!

OD 1 CZERWCA 2019 ZMIENIŁ SIĘ NR TELEFONU SZKOŁY

(58) 717 10 27

(58) 719 43 16

(58) 719 54 23

INTERNAT ( 58) 719 19 53

 


 

UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego lub ukończenia szkoły podstawowej i wyników testu ósmoklasisty ,określa preferencje wyboru szkół, zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

- Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji z zachowaniem wskazanych terminów.

- Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

- Przy logowaniu należy pamiętać o dwutorowości , dostępny jest osobny panel dla uczniów kończących  gimnazjum i uczniów kończących  ósmą klasę szkoły podstawowej

Regulamin Rekrutacji 2019/2020

Jeszcze do niedawna popularność w sieci mogły zyskać osoby, które wyróżniały się czymś szczególnym, miały w swoim dorobku jakieś szczególne osiągnięcia. Oczywiście zdarzały się również przypadki złej sławy, ale były one przedstawiane w negatywnym ujęciu i raczej spotykały się z potępieniem ze strony społeczeństwa. W dobie Internetu zatarła się granica między dobrą i złą sławą, a uznanie może zyskać każdy człowiek.

W ostatnim czasie pojawiła się nowa grupa społeczna ceWEBryci, czyli osoby, które odniosły sławę w Internecie. Współczesne społeczeństwo uwielbia obserwować różnorodne, nie zawsze zgodne z zasadami i normami oraz dobrym smakiem poczynania ceWEBrytów, dając tym samym przyzwolenie osobowościom narcystycznym. Warto zauważy, że maleją oczekiwania, liczy się rozgłos i liczba subskrypcji. Umiejętności przestały być wartością, stały się czymś, co nie ma większego znaczenia. Najważniejsze by zaistnieć i mieć fanów.

Istnieje cztery kategorie ceWEBrytów:

  1. Promotorzy kariery – ludzie, dla których sława w Internecie jest rozszerzeniem ich pozainternetowej kariery
  2. Kreatywni promotorzy – to, ci, którzy po prostu coś tworzą
  3. Autopromotorzy – to osoby, które promują siebie jako produkt
  4. Mimowolni celebryci – to ci, którzy swojej sieciowej sławy nie zaplanowali

Jako nauczyciele zjawisko ceWEBrytyzmu możemy rozpatrywać z dwóch perspektyw. Po pierwsze, to nasi uczniowie mogą się lansować się w sieci, chcąc zdobyć rozgłos i sławę. Po drugie nasi uczniowie obserwując ceWEBrytów, chcą się do nich upodobnić i ich naśladować. Nie ulega wątpliwości, że każda z tych sytuacji wymaga naszego działania.

 

Co można zrobić:

  1. Rozwijać empatię
  2. Edukować cyfrowo
  3. Dbać o bezpieczeństwo
  4. Kształtować u uczniów odporność na hejt w Internecie
  5. Uczyć młodych ludzi zarówno umiejętności dokonywania rzetelnej oceny zachowania i postępowania innych, konsekwencji tego postępowania, jak i krytycznego myślenia

 

Opracowanie : Agnieszka Wałęsa