Uwaga Rodzice proszę o zapoznanie się z poniższym komunikatem dot. monitoringu wizyjnego w naszej szkole.

ZAŁĄCZNIK

 


UWAGA !!!

OD 1 CZERWCA 2019 ZMIENIŁ SIĘ NR TELEFONU SZKOŁY

(58) 717 10 27

(58) 719 43 16

(58) 719 54 23

INTERNAT ( 58) 719 19 53

 


 

W sobotni wieczór 4 czerwca w „dużej” bibliotece spotkałyśmy się z naszymi uczniami , żeby wspólnie bawić się w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Już po raz drugi podjęłyśmy wyzwanie, by w niekonwencjonalny sposób promować czytanie i naszą bibliotekę.

Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem “Noc z kryminałem” , zaś hasłem ogólnopolskim było „Wolno czytać”. Niektórzy z nas przybyli nieco odmienieni, a to przez peruki lub niecodzienny makijaż. Zabawę zaczęliśmy od przygotowania sobie wygodnych „legowisk” na korytarzu przed biblioteką i wspólnego wysłuchania audiobooka z opowiadaniem E. A. Poe „Serce-oskarżycielem”, które wprowadziło nas w klimat grozy i niepokoju.

Następnie w ramach konkursu plastycznego na plakat metodą kolażu tworzyliśmy portret mordercy. O godz. 19.30 razem z pozostałymi bibliotekami (w tym roku 1000 placówek różnych typów) połączyliśmy się online z Biblioteką Narodową i wspólnie z zaproszonymi tam gośćmi przeczytaliśmy wiersz D. Wawiłow „Szybko”. Graliśmy również w kryminalne kalambury literacko-filmowe , obejrzeliśmy thriller. Przez cały czas trwał konkurs na przebranie i na najfajniejsze zdjęcie z imprezy pod hasłem „Przyłapani z książką”. A oprócz tego rozmawialiśmy, żartowaliśmy , jedliśmy w bibliotece (!) i okazało się, że czas płynął bardzo szybko i trzeba było się żegnać. Tegoroczna Noc, podobnie jak pierwsza edycja, była znów bardzo niezwykła i udana.

A wszystko to, co się wydarzyło można obejrzeć na zdjęciach.