UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

Dnia 24 marca 2017r. w ramach corocznych Dni Otwartych Szkoły, odbyły się w naszej szkole Otwarte Dni ECDL.

ECDL to – Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych, który przyznawany jest w krajach europejskich wszędzie i zawsze na tych samych zasadach. (Czym jest ECDL?) Uzyskanie certyfikatu przez ucznia potwierdza jego umiejętności komputerowe poszukiwane przez pracodawców na całym świecie. Szkoła nasza posiada autoryzowane edukacyjne laboratorium ECDL, w którym uczniowie mogą zdawać egzaminy potwierdzające ich wiedzę i umiejętności z zakresu technologii informacyjnej.

W tegorocznych dniach otwartych uczestniczyli uczniowie m.in. z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, którzy wraz z uczniami naszej szkoły brali udział w przygotowanych mini- konkursach sprawdzających wiedzę o ECDL i z zakresu Informatyki oraz przystąpili do wybranego modułu egzaminu ECDL. Certyfikacja jest płatna, ale dzięki Polskiemu Towarzystwu Informatycznemu w ramach obchodów Dni Otwartych młodzież mogła rozpocząć proces certyfikacji całkowicie za darmo. Każdy z uczestników otrzymał gadżety przekazane przez PTI.

Dziękujemy serdecznie uczniom za przyjęcie zaproszenia i przybycie do naszej szkoły, życzymy sukcesów w kolejnych krokach certyfikacji.

Opracowanie:

Dorota Piotrowska

egzaminator ECDL