Szanowni Rodzice

klas VIII SP 75 oraz klas III , XII LO

Z powodu zaplanowanej przez Wydział Rozwoju Społecznego

Narady wyjazdowej Dyrektorów Szkół w dniach 24.25 października 2019r.

przekładam zebranie z rodzicami klas VIII A,B,C oraz III A,B,B LO

na dzień 22 października 2019r. 

godzina 17:00 i 18:00.

Dyrektor ZSSiO
Irena Adamowska

Uwaga Rodzice proszę o zapoznanie się z poniższym komunikatem dot. monitoringu wizyjnego w naszej szkole.

ZAŁĄCZNIK

 


UWAGA !!!

OD 1 CZERWCA 2019 ZMIENIŁ SIĘ NR TELEFONU SZKOŁY

(58) 717 10 27

(58) 719 43 16

(58) 719 54 23

INTERNAT ( 58) 719 19 53

 


 

Nasze dzieci zdają maturę, egzaminy, a my rodzice, umieramy z niepokoju. Oto kilka rad.
1. Warto znaleźć równowagę między ważnością sytuacji, czyli maturą i poziomem stresu, którego dziecko doświadcza. Niewielki stres mobilizuje je do działania, zwiększa motywację do nauki, pomaga lepiej się zorganizować. Całkowity brak stresu sprawia, że jest rozleniwione i trudniej mu zajrzeć do książki. Ale nadmierny stres zupełnie je paraliżuje i nie pozwala się skupić.

Optymalne jest więc utrzymywanie „ stanu gotowości”. Dlatego ważne jest tutaj, żeby rodzice nie rozminęli się ze swoimi ambicjami i oczekiwaniami a możliwościami dziecka, zwłaszcza jeśli wiemy, że córka czy syn ma średnie oceny. To co możemy zrobić w tej sytuacji, to podkreślać ważność matury dla przyszłości. Nie naciskajmy jednak, że musi zdobyć najlepszy wynik, dostać się na najlepszą uczelnię. Zastanówmy się też wspólnie, co będzie, jeśli matury nie zda. Weźmy taką opcję pod uwagę. Sprawdźmy, kiedy jest kolejny termin, kto mógłby wtedy pomóc naszemu dziecku, lepiej przygotować, udzielić korepetycji. Niezdana matura rzeczywiście nie jest końcem świata, ale ma swoje konsekwencje: opóźnia rozpoczęcie studiów, wymusza kolejne powtórki. Warto uświadomić to dziecku i jednocześnie zapytać, czego oczekuje od nas w tym stresującym okresie.

2. Stres egzaminacyjny udziela się wszystkim, a często to rodzice bardziej niepokoją się niż dzieci. W ten sposób wprowadzamy nerwową atmosferę w domu, która niestety często przekłada się na wynik egzaminu. Dziecko odczuwa z naszej strony ogromną presję i w tej sytuacji może albo mieć problemy z przyswajaniem wiedzy, albo na złość nam przestać się uczyć. W takich ważnych momentach, przełomowych dla młodego człowieka, ważne jest wsparcie rodziców. Zamartwianie się nic nie da. Dlatego warto w tym czasie zająć się sobą, odgonić pesymistyczne myśli, odpuścić ciągłe sprawdzanie i przepytywanie. Zaufaj dziecku.

3. Pozwólmy dziecku teraz spokojnie przygotować się do egzaminu, powtarzać to, czego już się nauczyło. Nie naciskajmy, nie oferujmy na siłę swojej pomocy, nie zarzucajmy nowymi pomysłami na kolejne korepetycje