Jak i gdzie nakładać bronzer - odkryj sekrety perfekcyjnego makijażu

Jak i gdzie nakładać bronzer - odkryj sekrety perfekcyjnego makijażu
Autor Marcin Owsiak
Marcin Owsiak20.11.2023 | 9 min.

Jak nakładać bronzer, by uzyskać makijaż marzeń? Choć bronzer kojarzy się głównie z letnim, słonecznym lookiem, to w rzeczywistości może być nieodłącznym elementem codziennego makijażu przez cały rok. Poznaj triki profesjonalnych wizażystów na perfekcyjne rozświetlenie i wymodelowanie twarzy za pomocą bronzera. W tym poradniku dowiesz się m.in. jak dobrać odpowiedni odcień i formę bronzera, gdzie i jak go nakładać krok po kroku oraz jakich błędów unikać, by osiągnąć promienny, ale nadal naturalny makijaż.

Kluczowe wnioski:
  • Bronzer dobrze rozświetla i modeluje rysy twarzy, jeśli jest odpowiednio dobrany do karnacji i nakładany w konkretne miejsca.
  • Kluczowe jest wybranie odpowiedniego odcienia bronzera - zbyt ciemny może obciążać, a zbyt jasny nie będzie widoczny.
  • Najlepiej nakładać bronzer na kości policzkowe, skronie, czoło, a w mniejszej ilości na nos i podbródek.
  • Technika nakładania bronzera zależy od efektu - na co dzień lepiej stosować delikatne muśnięcia pędzlem.
  • Unikajmy nakładania zbyt dużej ilości bronzera, który może postarzać i obciążać cerę.

Gdzie nakładać bronzer, by uzyskać efekt promiennych policzków

Aby uzyskać efekt promiennej, zdrowej cery za pomocą bronzera, kluczowe jest właściwe nałożenie produktu. Gdzie zatem najlepiej aplikować bronzer?

Przede wszystkim powinniśmy się skupić na kościach policzkowych. To właśnie one są kluczowe dla uzyskania efektu naturalnego rumieńca. Delikatnie rozprowadzając bronzer po kościach policzkowych, rozświetlamy i modelujemy twarz.

Kolejnym ważnym miejscem jest czoło. Odrobina bronzera na czole optycznie je zwęża i dodaje twarzy wdzięku. Pamiętajmy jednak o bardzo delikatnym aplikowaniu produktu w tej strefie, aby uniknąć efektu brudu.

Na sam koniec możemy dodać odrobinę bronzera na nos i brodę, by wygładzić rysy i optycznie wysmuklić twarz. Te partie wymagają jednak jeszcze delikatniejszego traktowania niż czoło.

Jakie pędzle wybrać do nakładania bronzera?

Wybór odpowiedniego pędzla ma kluczowe znaczenie dla efektu naturalnego, rozświetlonego makijażu. Do nakładania bronzera idealnie sprawdzą się duże, rozłożyste pędzle wykonane z naturalnego włosia.

Dobrym wyborem będą pędzle kabuki lub pędzle do rozświetlenia twarzy. Ich duża, luźna konstrukcja pozwala na precyzyjne, ale rozmyte rozprowadzenie bronzera bez ryzyka przebarwień.

Bronzer gdzie nakładać jak dobrać odcień do cery i typu urody gdzie nakładać jak dobrać odcień do cery i typu urody

Nieodpowiednio dobrany odcień bronzera może całkowicie zaprzepaścić efekt makijażu i sprawić, że zamiast promiennej cery uzyskamy sztuczny, pomarańczowy look. Jak zatem dobrać właściwy kolor?

Przede wszystkim bronzer powinien być najwyżej o 1-2 tony ciemniejszy od naturalnego odcienia naszej skóry. Zbyt ciemny odcień będzie mocno kontrastował z karnacją i sprawi, że makijaż będzie tanią sztucznością.

Jeśli mamy bardzo bladą lub różową cerę, wybierzmy raczej chłodne odcienie brązu z domieszką różu lub beżu. Dla karnacji śniadej lub oliwkowej lepsze będą ciepłe, złociste bronzery.

Ważne jest również dostosowanie bronzera do rodzaju urody. Osoby o twarzy okrągłej lub sercowatej powinny stawiać na chłodne odcienie, a przy twarzach trójkątnych czy kwadratowych lepiej sprawdzą się ciepłe bronzery.

Które formy bronzera wybrać?

Bronzer występuje w kilku formach - jako sypki cień, kremowy, płynny lub kompaktowy. Dla początkujących najlepszy będzie kremowy bronzer - łatwo się roztapia i miesza z podkładem.

Osoby z bardziej zaawansowanymi umiejętnościami makijażowymi mogą zdecydować się na formę sypką lub płynną - dają one możliwość precyzyjnego konturowania.

Technika nakładania bronzera dla uzyskania naturalnego efektu

Choć bronzer kojarzy się ze słońcem, opalenizną i rozświetloną cerą, kluczowe jest, aby jego efekt pozostał jak najbardziej naturalny.

Jak zatem nakładać bronzer krok po kroku, aby uzyskać promienny look bez ryzyka przesady?

Po pierwsze, mniej znaczy więcej. Kluczowy jest bardzo delikatny dotyk. Lepiej nałożyć zbyt mało produktu, niż za dużo. Pędzel jedynie muskajmy skórę, nanosząc niewielkie ilości bronzera i roztapiając je.

Po drugie, technika nakładania bronzera zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Dla codziennego makijażu wystarczy delikatne rozświetlenie najbardziej wystających partii twarzy. Wieczorowy makijaż wymaga już wyraźniejszego konturowania.

Najważniejsze to cierpliwość i praca małymi dotykami przy nakładaniu bronzera, aby uzyskać subtelny, naturalny efekt.

Na koniec można ujednolicić makijaż za pomocą dużego, rozłożystego pędzla, który idealnie wtapia i roztapia produkt.

Błędy przy nakładaniu bronzera, które postarzają i obciążają makijaż

Jak i gdzie nakładać bronzer - odkryj sekrety perfekcyjnego makijażu

Choć bronzer może zdziałać prawdziwe cuda w modelowaniu i rozświetlaniu twarzy, to niestety łatwo też popełnić błędy, które zniweczą jego efekt.

Jakich błędów unikać przy nakładaniu bronzera? Przede wszystkim pamiętajmy, że mniej znaczy lepiej. Zbyt duża ilość produktu sprawi, że makijaż będzie ciężki, sztuczny i będzie postarzał.

Równie ważne jest odpowiednie rozprowadzenie bronzera. Produktem powinniśmy jedynie delikatnie muskać skórę, roztapiając go na najbardziej wystających partiach twarzy. Bronzer nałożony plamami czy zbyt wyraźnymi pasmami będzie nieestetyczny.

Unikajmy także zbyt ciemnych i intensywnych odcieni bronzera, które źle komponują się z naszą karnacją. Efektem będzie tandetny, sztuczny look.

Jak pozbyć się nadmiaru bronzera i błędów w aplikacji?

Jeśli przesadziliśmy z ilością bronzera, istnieje kilka sposobów na uratowanie makijażu. Po pierwsze, sięgnijmy po puszysty pędzel i delikatnie ścierajmy nadmiar produktu.

Możemy także wetrzeć niewielką ilość podkładu w miejscach, gdzie gathering bronzeru jest zbyt intensywny. W ten sposób rozjaśnimy te partie twarzy.

Na koniec dobrym pomysłem jest ujednolicenie makijażu za pomocą rozpylonego w sprayu podkładu lub wody termalnej. W ten sposób wygładzimy ewentualne nieestetyczne przejścia.

Triki i wskazówki dotyczące nakładania bronzera na czoło i nos

Czoło i nos to newralgiczne partie, jeśli chodzi o nakładanie bronzera. Z jednej strony, odrobina produktu może je zgrabnie wysmuklić. Z drugiej, łatwo tu o efekt nieestetycznego brudu.

Jakie triki stosować przy nakładaniu bronzera na czoło i nos, by osiągnąć zamierzony efekt?

Przede wszystkim pamiętajmy o ogromnej delikatności i precyzji. Używajmy małego, gęstego pędzla, który pozwoli na pracę niemal punkt po punkcie.

Nie rozprowadzajmy bronzera szerokimi pociągnięciami, lecz skupmy się na zacienieniu najbardziej wystających partii nosa i lekkim rozświetleniu czoła od środka ku skroniom.

Dobrym pomysłem na czole jest także rozprowadzenie odrobiny błyszczącego rozświetlacza po nałożeniu bronzera. Optycznie doda to czole przestrzeni i świeżości.

Czoło - delikatne rozświetlenie od środka ku skroniom
Nos - lekkie zacienienie najbardziej wystających partii

Jakie pędzle i techniki stosować przy nakładaniu bronzera na twarz

Odpowiedni dobór pędzli i technik aplikacji bronzera to klucz do sukcesu w uzyskaniu naturalnego, promiennego makijażu.

Jakich pędzli używać i jak nakładać bronzer krok po kroku?

Do rozświetlenia najbardziej wystających partii twarzy najlepsze będą duże, puszyste pędzle wykonane z naturalnego włosia. Ich luźna konstrukcja pozwala na precyzyjne, ale jednocześnie delikatne rozprowadzenie bronzera.

Przy rozświetlaniu nosa i czoła przyda się mały, gęsty pędzel, który umożliwi dokładną pracę punktową i precyzyjne zacienienia.

Samą technikę nakładania bronzera warto podzielić na 3 etapy. Najpierw muskajmy skórę delikatnymi pociągnięciami w celu rozjaśnienia. Następnie możemy dodać nieco więcej produktu do wyraźniejszego rozświetlenia. Na koniec roztapiamy i wtapiany bronzer dużym, miękkim pędzlem.

Pamiętając o delikatnym dotyku i stopniowym budowaniu efektu, osiągniemy naturalny, zdrowy wygląd skóry.

Nakładając bronzer pamiętajmy o zasadzie less is more. Delikatne, punktowe muśnięcia dadzą znacznie lepszy efekt niż nakładanie dużej ilości produktu.

Podsumowanie

Bronzer to produkt, który może zdziałać prawdziwe cuda w modelowaniu rysów i rozświetlaniu cery, ale tylko gdy znamy kilka trików jego nakładania. Przede wszystkim pamiętajmy, żeby nakładać bronzer bardzo delikatnie i stopniowo, niewielkimi ilościami produktu. Skupmy się na rozświetleniu najbardziej wystających partii twarzy, czyli kości policzkowych, czoła, nosa i brody. Do tego idealnie sprawdzą się duże, puszyste pędzle, które pozwolą na precyzyjne, ale jednocześnie łagodne roztapianie bronzera. Unikajmy natomiast zbyt ciemnych odcieni bronzera i nakładania go zbyt dużymi plamami. Pamiętając o tych kilku zasadach, bronzer gdzie nakładać, aby nasz makijaż był promienny i piękny przez cały dzień.

Najważniejsze jest wybranie odcienia bronzera, który będzie harmonijnie komponował się z naszą naturalną karnacją - maksymalnie o ton lub dwa ciemniejszy od koloru skóry. Dzięki temu unikniemy efektu taniej pomarańczowej sztuczności. Równie istotne jest dopasowanie bronzera do naszego typu urody. Złota, ciepła barwa lepiej podkreśli twarze trójkątne i kwadratowe, a chłodny odcień z różem czy beżem łagodniej współgra z cerą różową i okrągłą buzią.

Jeśli zależy nam na naturalnym, codziennym looku, wystarczą delikatne muśnięcia bronzerem najbardziej wystających partii twarzy. Przy mocniejszym, wieczorowym makijażu możemy pozwolić sobie na wyraźniejsze zarysowanie rysów za pomocą bronzera. We wszystkich przypadkach jednak kluczem jest bardzo subtelna aplikacja produktu poprzez delikatne, punktowe dotknięcia pędzlem.

Jeśli przy nakładaniu bronzera przesadzimy z produktem, istnieje kilka sposobów na uratowanie makijażu. Możemy delikatnie ścierać nadmiar luźnym pędzlem lub wklepać odrobinę podkładu w zbyt mocno rozświetlone partie twarzy. Na koniec dobrze jest ujednolicić makijaż przy pomocy mgiełki z wodą termalną lub sprayu.

5 Podobnych Artykułów

  1. Rok osobisty 4 - Dowiedz się więcej o 4 roku numerologicznym i jak go wykorzystać
  2. HTTPS i SEO - Czy to jest konieczne?
  3. Odkryj, czym jest Makramy - Technika Węzłowania dla Twórczych Duszy
  4. Odkryj Totalną Biologię Nadwagi i jej Związek z Cellulitem
  5. Metoda szarej skały - sposób na narcyza: o co chodzi?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Marcin Owsiak
Marcin Owsiak

Jako specjalista od mody i stylizacji męskiej, podpowiadam na blogu jak dobierać stroje, dodatki i perfumy, by czuć się pewnie i atrakcyjnie. Doradzam w kreowaniu wizerunku.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły