UWAGA – WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW XII LO

Kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie Pomorza obejmuje

rekrutacja elektroniczna na stronie:

nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat

REKRUTACJA  JEST MOŻLIWA W TERMINIE

 od 15 czerwca do 22 czerwca 2020r. do godz. 15.00

Terminy obowiązkowych testów sportowych zawarte są w regulaminie rekrutacji XII LO , który znajduje się na stronie szkoły.

Kandydat  zakłada konto i wprowadza dane do systemu, w tym określa preferencje wyboru szkół, oddziałów.

Do obowiązków  Kandydata należy wprowadzenie ocen i osiągnięć odnotowanych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Istnieje możliwość złożenia wniosku wyłącznie drogą elektroniczną pod warunkiem podpisania go poprzez Profil Zaufany  systemu  e-PUAP  Rodzica lub Opiekuna Kandydata.

ZASADY REKRUTACJI

Szanowni Państwo, w związku z zaistniałą sytuacją dot. COVID-19, informujemy, iż w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych istnieje możliwość złożenia wniosku o przyjęcie do szkoły przez kandydata/rodzica elektronicznie.
Wniosek taki, trafi do szkoły, a komisja rekrutacyjna będzie go rozpatrywała tak samo jak wniosek, który został złożony do szkoły w formie papierowej.
Wniosek przesłany elektronicznie będzie można wydrukować i rozpatrywać i przechowywać w postaci papierowej.
Do weryfikacji wniosków przesłanych elektronicznie, komisja rekrutacyjna nie potrzebuje żadnych dodatkowych dostępów (haseł, loginów).

Co to znaczy „ udane wakacje”? czy to takie podczas których nieustannie robiło się coś nowego? Wyjazd do ciepłych krajów? A może siedzenie całymi dniami na plaży lub ….. granie w gry?

Okazuje się, ze najlepsze wakacje to takie, które maja wszystkiego po trochu. Przede wszystkim zabawy, ale i wypoczynku, spotkań towarzyskich i czasu ciekawie spędzonego w pojedynkę. W wakacje warto tez robić coś, co będzie rozwijało nasz intelekt, ale pamiętajmy, ze to też powinno sprawiać nam przyjemność. Wakacje to w końcu urlop, na który dzieci i młodzież w pełni sobie zasłużyły.

Aby wakacyjny wypoczynek był udany, nie powinno w nim zabraknąć:

  1. Zmiany otoczenia – ułatwi to oderwanie się od codzienności, wprowadzi ożywcze urozmaicenie i dostarczy nowych wrażeń
  2. Urozmaiconej aktywności – należy wiec zadbać o wyspanie się i relaks, aktywność ruchową, spotkania z rówieśnikami, aktywności na świeżym powietrzu, a także aktywność intelektualną połączoną z zabawą czy przyjemnością
  3. Poznawania nowych osób – wakacje dają okazuję do zawierania nowych znajomości
  4. Nowych doświadczeń i wyzwań – robienie czegoś po raz pierwszy i próbowanie swoich sił w nowych sytuacjach rozwija samodzielność, zaradność i pewność siebie dziecka
  5. Samodzielnego planowania aktywności – zwykle w wakacje, gdy nie trzeba chodzić na lekcje ani odrabiać zadań domowych dzieci i młodzież maja największą swobodę decydowania o tym, co będą robić danego dnia
  6. Pozytywnych emocji – dominować powinna atmosfera zabawy, radości, luzu
  7. Bezpieczeństwa – ogromnie ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – nie wolno zapomnieć o nich nawet podczas najlepszej zabawy.

 

 

 

                                              Życzę wspaniałych wakacji

                                                                                                        Agnieszka Wałęsa

FOLDER ZSSiO

JESTEŚMY NA FB

Archiwa