UWAGA !!!

OD 1 CZERWCA 2019 ZMIENIŁ SIĘ NR TELEFONU SZKOŁY

(58) 717 10 27

(58) 719 43 16

(58) 719 54 23

INTERNAT ( 58) 719 19 53

 


 

UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego lub ukończenia szkoły podstawowej i wyników testu ósmoklasisty ,określa preferencje wyboru szkół, zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

- Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji z zachowaniem wskazanych terminów.

- Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

- Przy logowaniu należy pamiętać o dwutorowości , dostępny jest osobny panel dla uczniów kończących  gimnazjum i uczniów kończących  ósmą klasę szkoły podstawowej

Regulamin Rekrutacji 2019/2020

Co to znaczy „ udane wakacje”? czy to takie podczas których nieustannie robiło się coś nowego? Wyjazd do ciepłych krajów? A może siedzenie całymi dniami na plaży lub ….. granie w gry?

Okazuje się, ze najlepsze wakacje to takie, które maja wszystkiego po trochu. Przede wszystkim zabawy, ale i wypoczynku, spotkań towarzyskich i czasu ciekawie spędzonego w pojedynkę. W wakacje warto tez robić coś, co będzie rozwijało nasz intelekt, ale pamiętajmy, ze to też powinno sprawiać nam przyjemność. Wakacje to w końcu urlop, na który dzieci i młodzież w pełni sobie zasłużyły.

Aby wakacyjny wypoczynek był udany, nie powinno w nim zabraknąć:

  1. Zmiany otoczenia – ułatwi to oderwanie się od codzienności, wprowadzi ożywcze urozmaicenie i dostarczy nowych wrażeń
  2. Urozmaiconej aktywności – należy wiec zadbać o wyspanie się i relaks, aktywność ruchową, spotkania z rówieśnikami, aktywności na świeżym powietrzu, a także aktywność intelektualną połączoną z zabawą czy przyjemnością
  3. Poznawania nowych osób – wakacje dają okazuję do zawierania nowych znajomości
  4. Nowych doświadczeń i wyzwań – robienie czegoś po raz pierwszy i próbowanie swoich sił w nowych sytuacjach rozwija samodzielność, zaradność i pewność siebie dziecka
  5. Samodzielnego planowania aktywności – zwykle w wakacje, gdy nie trzeba chodzić na lekcje ani odrabiać zadań domowych dzieci i młodzież maja największą swobodę decydowania o tym, co będą robić danego dnia
  6. Pozytywnych emocji – dominować powinna atmosfera zabawy, radości, luzu
  7. Bezpieczeństwa – ogromnie ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – nie wolno zapomnieć o nich nawet podczas najlepszej zabawy.

 

 

 

                                              Życzę wspaniałych wakacji

                                                                                                        Agnieszka Wałęsa