UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

10 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły z klas licealnych (IIIB LO) oraz z klas gimnazjalnych (IIB Gim), wzięli udział w Konkursie Piosenki Rosyjskiej, zorganizowanym przez Rosyjskie Centrum Nauki Kultury w Gdańsku. Silną konkurencją dla naszej szkolnej reprezentacji byli uczniowie gimnazjów i liceów z Gdańska, Gdyni, Kwidzyna, Tczewa, Słupska, Szczecina i innych miast województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

W konkursie  prezentowane były  piosenki ludowe, popularne, estradowe, romanse, a także arie z rosyjskich oper klasycznych.

Reprezentanci naszej szkoły wykonali piosenki: „Улыбайся” (Joanna Hildebrandt i Valentyna Iakovenko) oraz „Электричка” (uczniowie klasy IIIB LO: Domonika Pohnke, Łukasz Smetek, Natalia Bulczak, Anna Michniewicz, Martyna Rakowska), dzięki czemu  stworzyli przyjemną i radosną atmosferę wśród widzów.

Kolejna muzyczna propozycja, w której uczestniczyli nasi uczniowie  jest dowodem, iż nauka języka rosyjskiego może być  i atrakcyjna, i efektywna.

„Słowikom” z naszej szkoły i nauczycielom, którzy przygotowali amatorów – artystów do konkursu należą się słowa uznania i podziękowania.

Tekst i zdjęcia

Irena Demko